The Tudors: Season 1
(Trevor Morris)

 


1. The Tudors Main Title
Theme (1:33)

2. Murder in Urbino (2:07)

3. Pleasured Distractions (1:39)

4. Pathetic Fallacy (2:33)

5. Henry Meets Anne Boleyn (2:06)

6. Cardinal Wolsey's Secrets (:56)

7. A Historic Love (3:01)

8. More's Love of a King (:48)

9. Visions of a Great Ruler (1:02)

10. Fun and Games (1:03)

11. Jousting (2:09)

12. Mixed Messages
from Anne (1:10)

13. Whispers & Confessions (2:00)

14. The Passion of
King Henry (1:55)

15. Buckingham Plots
for Murder (1:21)

16. The War Room (2:40)

17. A Queen's Loneliness (:58)

18. To Love a Country (1:22)

19. The Sweating Sickness
Arrives (2:02)

20. Hallucinations (1:25)

21. A Country at Death's
Door (2:09)

22. England Reborn (1:33)

23. Behold the Great King
of England (2:50)

24. Wolsey Arrested
for Treason (1:47)

25. Wolsey Commits Suicide /
Finale (4:21)

 

TT 46:33

 
 

  • Hudbu složil: Trevor Morris
  • Dirigoval: Pete Anthony
  • Orchestrace: Pete Anthony, Jeff Atmajian, Brad Dechter, Jon Kull
  • Produkce: Trevor Morris, Kaz Boyle
  • Varese Sarabande 2007 (VSD-6867)
 

Hudba / AlbumTrevor Morris je dalším ghost-writerem z bývalé Media Ventures, který se vydal na sólovou dráhu. V posledních letech se věnoval hlavně psaní hudby k počítačovým hrám jako NEED FOR SPEED - CARBON, COMMAND AND CONQUER 3 nebo ARMY OF TWO. TUDOROVCI z produkce HBO jsou tedy pro něj prvním větším projektem. Kostýmní drama se odehrává v Anglii za vlády Jindřicha VIII. (skvělý Jonathan Rhys Meyers) a ukazuje tehdejší intriky, prospěchářství a ložnicové aktivity mladého krále. Ze známých herců se zde ještě objevuje Sam Neill, jenž ztvárňuje kardinála Wolseyho. Popcornizovaný příběh je ušitý na míru dnešnímu mladému publiku a samotný seriál dokonce získal dvě ceny Emmy.

Jednu z těchto cen získal skladatel Trevor Morris - za nejlepší znělku. Chytlavé Main Title Theme, které rozbíhá CD za použití elektrických houslí, sborů a popových bicích, je jednou z několika skladeb, jež si zaslouží zvýšenou pozornost - dalšími jsou A Historic Love a její prodloužená verze Wolsey Commits Suicide/Finale; Morris zde nasadil jemné milostné téma s ostinátní smyčcovou linkou na pozadí, která připomíná houslový motiv z Jonesova POSLEDNÍHO MOHYKÁNA. Když už jsme u reminiscencí, Pathetic Fallacy zní, jako by vypadla z partitury Morrisova bývalého kolegy Harryho Gregson-Williamse pro KINGDOM OF HEAVEN - Pathetic Fallacy je jedinou skladbou s převahou religiózních sborů.

Elektronika hraje v THE TUDORS velkou roli, však taky skladatel pochází ze stáje Hanse Zimmera, ale nikdy není příliš výrazná nebo rušivá. Achillovou patou THE TUDORS jsou spíše některé nevýrazné skladby, u kterých je těžké všimnout si, kdy začaly a kdy skončily. Příkladem budiž Whispers and Confessions. Akce, jež bývá předností skladatelů z Media Ventures, dostává na CD málo prostoru. Jedná se o perkusní vřavu á la POSLEDNÍ SAMURAJ v Jousting nebo svižné smyčce v Murder in Urbino. Trevor Morris stvořil lehce stravitelné dílko se silnými i slabými místy stojící na několika z průměru vystupujících skladbách/momentech. Hudba k TUDOROVCŮM sice není tak rozmáchlá a nadupaná jako díla Morrisových kolegů (Zimmerův GLADIATOR, Gregson-Williamsův KINGDOM OF HEAVEN), ale své posluchače si najde. Závěrem nutno říci, že TUDOROVCI jsou pro Morrise především vstupenkou do širšího povědomí a nadějným příslibem do budoucna.


MERIDIUS

 
Hudba ***    Album ***    Zvuk ****

 

Související:

Alexander 
 
The Last Samurai 
 
The Last of the Mohicans 
 


Artwork copyright (c) 2007 HBO, review copyright (c) 2008 Tomáš Zemler
Copyright (c) 2002-2021 Martin Pomothy, programování Pavol Daniš, správce webu Michal "Fighter" Ulvr

TOPlist