Novinky...
...aneb Co, kde a kdy se stalo, děje nebo stane.

 

Composers Summit Prague 2022 + koncert
10.2.2022, Fighter
V dubnu 2022 budete mít možnost v Praze vidět osobně skladatele filmové hudby a to nejen české popř. slovenské, ale i několik hollywoodských skladatelů. Jde o akci společnosti Soundsgate s názvem Composers Summit Prague 2022. Tato akce, která proběhne ve dnech 23.-26.4. 2022, bude zahrnovat workshopy, přednášky a debaty se skladateli a na závěr proběhne v úterý 26.4. 2022 koncert filmové hudby Hollywood Composers & PKF - Prague Philharmonia, vstupenky jsou již v prodeji. Program koncertu je rozhodně zajímavý a pokud bude možnost se setkat osobně s níže jmenovanými skladateli, bude to pro fanoušky filmové hudby skutečně zážitek!!!

Mezi hosty akce budou takové osobnosti jako Jeff Beal či držitelka Grammy Nan Schwartz. Neméně zajímavá jsou i další jména, například Christopher Young, Conrad Pope, Elia Cmiral, Chris Egan, Christian Henson, Paul K Joyce nebo Nathaniel Méchaly. Česká a slovenská scéna bude zastoupena Petrem Wajsarem, Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou a Jiřím Hradilem.

Více ohledně programu a dalších informací naleznete na webu akce.
 

Vyšel soundtrack k filmu Zátopek
28.8.2021, Fighter
Na letnošním 55. ročníku MFF v Karlových Varech proběhla premiéra filmu Zátopek od režiséra Davida Ondříčka. O hudební doprovod se postarala skladatelka Beata Hlavenková, která již složila hudbu k Ondříčkovu předešlému dvojdílnému TV filmu Dukla 61. Score z filmu Zátopek vyšlo 26.8.2021 u vydavatelství Minority Records na LP v limitované edici 1000 kusů na 180 gramovém červeném vinylu. Vinylová edice obsahuje 16 stránkový booklet o rozměrech 29x29 cm a kupon s kódem pro stažení alba ve formátu FLAC. Více informací o soundtracku naleznete zde. 

Aktualizace tabulky Media Ventures
22.7.2021, Fighter
Jsme si vědomi toho, že tabulka Media Ventures (původní název nynější Remote Control Productions) nebyla zrovna nejpřehlednější. Někteří skladatelé už také skládají sami za sebe případně toho mají složeno více než dost, takže jsme se rozhodli prozatím 10 skladatelů vyseparovat do samostatných tabulek. Samostatné tabulky aktuálně mají Klaus Badelt, Lorne Balfe, Ramin Djawadi, Rupert Gregson-Williams, Tom Holkenborg, Steve Jablonsky, Henry Jackman, Trevor Morris, Atli Örvarsson a Trevor Rabin.
 

Oscar 2021 - udílení 26.4.2021 - výherce
26.4.2021, Steve
Po snímku The Social Network si Trent Reznor a Atticus Ross opět došli pro Oscara, tentokrát za snímek Soul (Duše). Animovaná pixarovka se tentokrát věnuje postavě hudebníka, tedy byl přizván ke spolupráci ještě hudebník a pianista Jonathan Batista - zázračné dítě a jazzová celebrita. Tento nový animovaný film si tak připsal na 93.udílení dvě ocenění, vedle hudby i za Nejlepší animovaný film roku.

Za nejlepší píseň byla vybrána Fight for You od autorů Tiara Thomas, D'Mile, H.E.R. za snímek Judas and the Black Messiah. 

Český lev 2020, Golden Globe Award 2020/2021
7.3.2021, Fighter
Letošní předávání cen Českého lva, stejně jako všechny ostatní ocenění, bylo poznamenáno covidovou pandemií. Nicméně pořadatelé to zvládli a my tak od 6.3.2021 známe nového držitele Českého lva 2020 v kategorii Nejlepší hudba. Stal se jím skladatel Jakub Kudláč a získal ho za hudbu k filmu, jež je dle ČSFD popisu "kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století." - Krajina ve stínu. Jakub Kudláč byl již na Českého lva nominován v roce 2018 za snímek Zlatý podraz.

Letošní udílení cen Zlatý glóbus (Golden Globe Award) bylo kvůli pandemii také odloženo. Ceny byly předány 28.2.2021 a my tak známe vítěze v kategorii Best Score Motion Picture. Stali se jimi skladatelé Jon Batiste, Trent Reznor a Atticus Ross za animovaný snímek Soul. Duo Reznor/Ross přitom není žádným nováčkem. Byli nominováni v dané kategorii i za snímek Mank. Oba již byli nominováni také v letech 2011, 2012 a 2015 s tím, že v roce 2011 získali Zlatý glóbus za film The Social Network. 

starší >
 
Copyright (c) 2002-2021 Martin Pomothy, programování Pavol Daniš, správce webu Michal "Fighter" Ulvr

TOPlist