Novinky...
...aneb Co, kde a kdy se stalo, děje nebo stane.

 

2. ročník Composers Summit
28.1.2023, Fighter
V minulém roce se uskutečnil 1. ročník Soundsgate Composers Summit, v rámci kterého bylo možné se setkat se spoustou skladatelů filmové hudby a to i z Hollywoodu. Takže pokud by to někoho zajímalo, letos se uskutčení 2. ročník a to ve dnech 14.4.-20.4.2023. Vstup na přednášky/workshopy atd. není nejlevnější, pravda, ale zase se osobně setkáte s opravdu věhlasnými skladateli. Kromě 3-4 osob je složení stejné, jako při 1. ročníku, takže máte šanci potkat takové skladatele jako Conrad Pope, Nan Schwartz, Elia Cmiral, Mychael Danna nebo Christopher Young. Česká scéna by měla být zastoupena opět Petrem Wajsarem, Dominikem Svobodou nebo Tomášem Olivou. Detailní program by snad měl být znám do 2 týdnů. V rámci tohoto summitu proběhnou také 2 koncerty a to ve dnech 14.4.2023 a 18.4.2023, oba v Obecním domě v Praze. Více informací na oficiálním webu.
 

Golden Globe Awards 2023 (nominace)
15.12.2022, Fighter
Byly ohlášeny nominace na cenu Zlatý Glóbus (Golden Globe Awards). Výsledky by měly být známy 10. ledna 2023. A nominovaní jsou:

Nejlepší hudba:
Babylon (Justin Hurwitz)
Fabelmanovi (John Williams)
Pinocchio Guillerma del Tora (Alexandre Desplat)
Víly z Inisherinu (Carter Burwell)
Women Talking (Hildur Guðnadóttir)

Nejlepší písně:
Lift Me Up z Black Panther: Wakanda nechť žije (Terms, Rihanna, Ryan Coogler, Ludwig Göransson)
Ciao Papa z Pinocchio Guillerma del Tora (Alexandre Desplat, Roeban Katz, Guillermo del Toro)
Carolina z Kde zpívají raci (Taylor Swift)
Naatu Naatu z RRR (M.M. Keeravani, Kaala Bhairava, Rahul Sipligunj)
Hold My Hand z Top Gun: Maveric (Lady Gaga, BloodPop, Benjamin Rice)

Více informací zde.
 

Nové české soundtracky
9.11.2022, Fighter
Zcela náhodou jsem zjistil, že letos vyšel soundtrack ze dvou českých filmů resp. ze dvou pohádek. Tím prvním je hudba z filmu Tajemství staré bambitky. Vyšlo pouze jako download verze a prvních 5 skladeb jsou písničky z prvního filmu Tajemství staré bambitky (2011) od skladatele Lumíra Hrmy. Dalších 7 skladeb jsou písničky ze druhého dílu a posledních 10 skladeb je scénická hudba ze druhého dílu Tajemství staré bambitky 2 (2022). Hudbu pro druhý díl složil skladatel Václav Noid Bárta.
Tím druhým soundtrackem je hudba z aktuálně promítaného filmu Princ Mamánek. Vyšlo opět pouze v download verzi a obsahuje něco přes 30 min scénické hudby, kterou složil Jan Budař. Soundtrack máte možnost si poslechnout i na YouTube a musím říct, že je vskutku povedená. 

Composers Summit Prague 2022 + koncert
10.2.2022, Fighter
V dubnu 2022 budete mít možnost v Praze vidět osobně skladatele filmové hudby a to nejen české popř. slovenské, ale i několik hollywoodských skladatelů. Jde o akci společnosti Soundsgate s názvem Composers Summit Prague 2022. Tato akce, která proběhne ve dnech 23.-26.4. 2022, bude zahrnovat workshopy, přednášky a debaty se skladateli a na závěr proběhne v úterý 26.4. 2022 koncert filmové hudby Hollywood Composers & PKF - Prague Philharmonia, vstupenky jsou již v prodeji. Program koncertu je rozhodně zajímavý a pokud bude možnost se setkat osobně s níže jmenovanými skladateli, bude to pro fanoušky filmové hudby skutečně zážitek!!!

Mezi hosty akce budou takové osobnosti jako Jeff Beal či držitelka Grammy Nan Schwartz. Neméně zajímavá jsou i další jména, například Christopher Young, Conrad Pope, Elia Cmiral, Chris Egan, Christian Henson, Paul K Joyce nebo Nathaniel Méchaly. Česká a slovenská scéna bude zastoupena Petrem Wajsarem, Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou a Jiřím Hradilem.

Více ohledně programu a dalších informací naleznete na webu akce.
 

Vyšel soundtrack k filmu Zátopek
28.8.2021, Fighter
Na letnošním 55. ročníku MFF v Karlových Varech proběhla premiéra filmu Zátopek od režiséra Davida Ondříčka. O hudební doprovod se postarala skladatelka Beata Hlavenková, která již složila hudbu k Ondříčkovu předešlému dvojdílnému TV filmu Dukla 61. Score z filmu Zátopek vyšlo 26.8.2021 u vydavatelství Minority Records na LP v limitované edici 1000 kusů na 180 gramovém červeném vinylu. Vinylová edice obsahuje 16 stránkový booklet o rozměrech 29x29 cm a kupon s kódem pro stažení alba ve formátu FLAC. Více informací o soundtracku naleznete zde. 

starší >
 
Copyright (c) 2002-2022 Martin Pomothy, programování Pavol Daniš, správce webu Michal "Fighter" Ulvr

TOPlist