Soundtracking 20
24. 10. 2009 - restaurace Beograd, Praha
 


Poslední OSTing roku 2009 se tentokrát konal v restauraci Beograd z jednoho prostého důvodu...Vorař měl zavřeno. Soundtracking měl jediný bod programu a to, co je třeba udělat pro zachování budoucích OSTingů popř. sestavit organizační tým, který by zařídil pořádný prostor a pozvedl již 2 roky upadající účast jediného setkání fanoušků fimové hudby v ČR. Účast byla celkem slušná (když se přihlédne k posledním dvěma OSTingům) a nálada skvělá jako vždy.
 


Během horlivých diskuzí se také rozebíraly naše tradiční SCDC kompilace. Letos si konečně soundtrackáři mohli doplnit sbírku o dlouho odkládané číslo 008, pod kterým se skrývá hudba z filmu Knoflíkáři od českého skladatele Aleše Březiny, který byl hostem 7. Soundtrackingu v dubnu 2003.
 


Byl jsem mile překvapen, že jsme během těch několika hodin stihli probrat vše, co bylo třeba. Zde je v bodech to nejdůležitější, na čem jsme se dohodli:
1. Soundtracking jako takový bude pouze 1x ročně (kromě následujícího roku 2010) v prostorách Toulcova dvora. Den konání OSTingu se ze soboty přesouvá na neděli.
2. Jarní OSTing 2010 (tedy 21. OSTing) se bude konat v Brně na přelomu února/března formou posezení v restauračce.
3. Další OSTingy počínaje rokem 2011 se budou konat vždy na přelomu února a března. Prostory se budou rezervovat alespoň půl roku předem na první víkend v březnu.
4. OSTing se oživí programem, jehož délka bude záviset na tom, zda si pronajmeme místnost na půl dne nebo celý den a také na tom, zda bude host. V programu bude kromě klasické poznávací soutěže také přehled novinek ze světa filmové hudby včetně zajímavých releasů popř. další přednášky chystané na SoundtraCon. Kdokoliv si může připravit povídání o čemkoliv, pokud se to bude týkat filmové hudby. Délka programu bude omezena tak, aby byl i dostatečný prostor pro volnou debatu a samozřejmě také oběd.
 


Kromě bodů zmíněných výše se už také dohodl pevný termín podzimního 22. Soundtrackingu v roce 2010, který se poprvé bude konat ve velké přednáškové místnosti areálu Toulcova dvora. Termín padl na magické datum 10.10. 2010, začátek v 10 hodin. Termín 21. Soundtrackingu, který se bude konat v Brně, by měl být znám během ledna 2010. Pevně doufám, že se Soundtracking po čase vrátí na úroveň, jakou měl ještě před 3 lety. Veškerá debata ohledně Soundtrackingů byla přesunuta do diskuzního klubu Soundtracks na Lopuchu.
 

 

Text: Fighter, Foto: Lokutus.