Soundtracking 17
5. 4. 2008 - Kino Atlas, Praha
 


Půl roku uběhlo jako voda a opět jsme se sešli...zatvrzelí fandové filmové hudby, otřelí veteráni, kteří pamatují založení našeho společenstva, i mladá generace, které nejsou pojmy score a recording session cizí. První OSTing v roce 2008 (celkově již 17tý) se konal opět v kině Atlas na Florenci. Kolem deváté hodiny ranní se otevřely dveře do soundtrackového ráje a za doprovodu Nim's Island od Patricka Doyla se pomalu začali trousit první nedočkavci.
 

 

Tentokráte se trochu netradičně začalo soutěží. Celkem 32 ukázek z Lokutusovy sbírky dali možnost získat max. 62 bodů. No, upřímně, lehké to zrovna nebylo, ale bez bodu neodešel nikdo (dokonce ani já). Soutěž vyhrál Meridius (15b) následován Anthonym (14b) a třetím Ziou (12b) a pak...pak jsme následovali my ostatní ;-) Rok od roku je stále težší rozpoznat starší kousky, když tolik nových se vydává (to není výmluva, to berte jako fakt).
   

 
Ani letos nechyběl další zajímavý SCDC release, tentokráte z pepakovy dílny, jež nesl název Debbie Wiseman Tribute. Tato kompilace představuje tvorbu britské skladatelky fimové hudby, jejíž jméno je spojené především s tvorbou pro televizní produkci.

  


Po soutěži a chvíle oddechu jsme měli díky E-Wanovi šanci shlédnout velmi zajímavý dokument o jednom z průkopníku filmové hudby Bernardu Herrmannovi. Dokument s názvem Bernard Herrmann: Music for the Movies pojednával o jeho začátcích i konci a o jeho spolupráci s režisérem Alfredem Hitchcockem. Jeho "nepřátelská" a samotářská stránka osobnosti byla pro mě dosti překvapující. Po dokumentu následoval záznam z koncertu francouzské filmové hudby...hrála se hudba např. od Maurice Jarreho, Claude Petita nebo Michele Lagrandeho. Koncert jsme sice nedokoukali až do konce, blížila se totiž třetí hodina, ale aspoň se máme na co příště těšit.

Kolem třetí hodiny jsme se z kinosálu přesunuli do blízké hospůdky U českého lva, kde se na několik hodin rozběhla horlivá debata o všem možném i nemožném. Dokonce se dostavili po celkem dlouhé době i další dva soundtrackáři, jmenovitě Frazer a rdvorak. Účast na OSTingu byla sice nižší než posledně, nicméně i přesto šlo o příjemně strávený den, ostatně jako každý soundtrackingový den ;-)

(horní řada) Kalidor, Gimli, Wolodja, Fighter, VanTom, Magneto, Zkapa, Hana'an, E-Wan
(dolní řada) Pepak, Jhershaw, Lokutus, Zia, Stanley

 

Text Fighter, Foto YaroslaF.