Soundtracking 21
10. 10. 2010 - Toulcův dvůr, Praha
 


Letošní OSTing byl v několika ohledech přelomový. V první řadě se nám po roce podařilo najít nové vhodné prostory pro uskutečnění Soundtrackingu. Stala se jím velká přednášková místnost areálu Toulcův dvůr, která byla více než dostačující. Další přelom byl v počtu účastníků, který byl největší za poslední 3 roky (dorazilo 23 soundtrackářů) a nakonec to nejlepší - po 3 letech mezi nás zavítal nováček, jehož nick zve golfoxovox. Jsem rád, že budoucnost zachování OSTingů přeci jen nebrali soundtrackáři na lehkou váhu.
 


Začátek OSTingu byl plánován na 10 hodin - všimli jste si data OSTingu? ;-) - nicméně já s ještě pár dalšíma jsme dorazili už dřív. Po krátkém zahájení byla na programu tradiční soutěž. Letos si pro nás připravil bertram 25 ukázek a nunto říct, že byly snad ještě těžší než obvykle. Nebýt Svobodových Návštěvníků, zůstal bych letos na nule :-) V tabulce níže naleznete výsledky prvních 5 míst. Nutno dodat, že nováček golfoxovox získal úctyhodných 7,5 bodu.

umístění nick počet bodů
1. Lokutus 29 bodů
2. Anthony 22 bodů
3. Ubik 13 bodů
4. pepak 11 bodů
5. E-Wan, dealer, Kalidor 9 bodů

 


Po obědě byla na řadě důležitá debata a to budoucnost konání OSTingů. Kvůli snižující se účasti v posledních 2 letech hrozilo, že se OSTingy zruší. S programem to taky šlo krapet z kopce. Nicméně závěr z debaty je ten, že příští rok zkusíme pořádat Soundtracking v rámci PragoFFest, zatím na zkoušku. Soundtracking by se tak zachoval, odpadl by problém se sháněním prostor a navíc by byl obohacen o program, tzn. promítání, přednášky apod. V podstatě by se přiblížil SoundtraConu, ale zachoval by si volnější ráz. Pokud by to z jakéholiv důvodu v rámci PragoFFestu padlo nebo by byla většina účastníků nespokojená, vrátil by se Soundtracking do Toulcova dvora.
 Během dne se také rozebírali letošní SCDC, které byly zaměřeny na českou filmovou hudbu. Pod SCDC s pořadovým číslem 20 se skrývala Filmová hudba Jiřího Šusta I, která obsahovala vybrané skladby z filmů Ostře sledované vlaky, Na samotě u lesa a Vesničko má středisková. Druhé SCDC s číslem 21 obsahovalo hudbu Václava Trojana k Trnkovu loutkovému filmu Staré pověsti české včetně suity z filmu Byl jednou jeden král.
Během společných diskuzí jsme se také mohli podepisovat do knih, které E-Wan a spol. předají v Londýně několika známým zahraničním skladatelům filmové hudby jako dárek od českých fanoušků. Kdo ví, třeba některý z nich přijme pozvání na některý z příštích SoundtraConů ;-)
 


Na závěr programu se promítal záznam pořadu Hudební duel Star Wars vs. Harry Potter, který se konal v rámci Festivalu fantazie v roce 2009. Bohužel z technických důvodů (záznam je pro promítání na plátno příliš tmavý) jsme nakonec toto promítání stopli a pustili jsme záznam z koncertu Joe Hisaishi in Budokan.
Soundtracking se vydařil nad očekávání skvěle (včetně počasí). Rád bych tímto poděkoval všem, kteří přišli a svou účastí podpořili již 10ti letou tradici setkávání fanoušků filmové hudby. Doufám, že se uvidíme i v roce 2011.
 

(zadní řada) Kalidor, Frazer, ipro, Wolodja, Fighter, Aman
(prostřední řada) dealer, ziasystem, golfoxovox, Darkarid, Hana'an, E-Wan, Stanley, zkapa, Steve
(přední řada) jhershaw, pepak, Ubik, YaroslaF, bertram, VanTom, Anthony

(zadní řada) Kalidor, Frazer, ipro, Wolodja, Fighter, Aman, Lokutus
(prostřední řada) dealer, ziasystem, golfoxovox, Darkarid, Hana'an, E-Wan, Stanley, zkapa, Steve
(přední řada) Anthony, jhershaw, pepak, YaroslaF, bertram, VanTom

 

Text: Fighter, Foto: Lokutus, Fighter