Soundtracking 18
6. 9. 2008 - Kino Atlas, Praha
 


Druhý OSTing v roce 2008, který se konal první zářijovou sobotu, byl výjimečný hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem byla přítomnost dvou zahraničních hostů (díky E-Wanovi) - známého britského hudebního producenta Jamese Fitzpatricka, který je ředitelem společnosti Tadlow Music, a dirigenta, orchestrátora Nica Rainea. Tito pánové stojí za kompletními nahrávkami z produkce Tadlow Music - The Guns of Navarone, True Grit, The Private Life of Sherlock Holmes a v neposlední řadě El Cid. Druhý důvod byl večerní koncert filmové hudby s názvem A Night in Hollywood, za nějž můžeme vděčit právě našim hostům.
 

 

Začalo se tradičně v 9:00, kdy se začali trousit první ranní ptáčata. Hosté měli dorazit za dvě hodiny, takže bylo dost času se mezi sebou vypovídat. Dorazila i nová tvář v podobě Vampa, tak doufejme, že mu to dlouho vydrží ;-) Kolem 11. hodiny dorazili hosté včetně tlumočnice, kterou zajistila Hana'an. Po letmém představení se následovala spousta dotazů a já osobně jsem byl mile překvapen jejich vstřícností.
   

 
Od Nicka a Jamese jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí, např. ohledně Nickovy spolupráce s Johnem Barrym a Mauricem Jarrem a také o jeho spolupráci s Pražskou filharmonií, která dnes podle jeho vlastních slov dosahuje kvalit Londýnského symfonického orchestru. James nám nastínil, že je jen otázkou času, kdy se dočkáme kompletní nahrávky Exodus od Ernesta Golda, Lawrence of Arabia od M. Jarreho a Quo Vadis od M. Rozsy. Také nám prozradil, že jedním z jeho snů (i nočních můr) je kompletní nahrávka Spartacus od Alexe Northa.

  


Hosté mezi námi strávili více než dvě hodiny a my jen doufáme, že pro ně byly stejně příjemné jako pro nás. Po jejich odchodu nastala hodina S, tedy čas soutěže. Ukázky vybíral Anthony a VanTom a výsledky prvních 8 míst jsou následující:

1. Lokutus 54 bodů
2. Ubik 34 bodů
3. Geoffrey 32 bodů
4. Meridius 26 bodů
5. ziasystem 25 bodů
6. pepak 22 bodů
7. Vamp 20 bodů
8. Wolodja 18 bodů


Před třetí hodinou jsme se z kinosálu přesunuli do nám již tak známé hospůdky U českého lva, kde se naplno rozběhla debata o ... no o čem jiném než o filmech a filmové hudbě. Mezi pátou a šestou hodinou odpolední se naše společnost rozpadla a každý se chystal na zlatý hřeb večera, tedy na již zmiňovaný koncert A Night in Hollywood v Rudolfinu, který začínal v osm hodin.
   


Koncert byl naprosto úžasný! Mně osobně zvedala ze židle suita ze Sedmi statečných, Velké země a Gladiátora. Nick Raine předvedl, že to s Pražskou filharmonií skutečně umí a že v orchestru jsou ostřílení profíci. Nádhernou tečkou za skvělým programem byl přídavek v podobě hlavního téma Jamese Bonda od J. Barryho a Petera Gunna od H. Manciniho. Teď jen doufejme, že byl tento koncert úspěšný, neboť na tom závisí, zda James s Nickem budou pořádat další koncerty filmové hudby.

(zadní řada) ipro, zkapa, Vamp, Fighter, Lokutus, Wolodja
(prostření řada) Frazer, ber-tram, Yaroslaf, ziasystem, VanTom, Anthony
(přední řada) E-Wan, Steve, Hana'an, James Fitzpatrick, Nick Raine, pepak, jhershaw, Ubik, Meridius s přítulkou

 

Text Fighter, Foto Geoffrey, jhershaw, Fighter.