Soundtracking 15
28. 4. 2007
 


Letošní, v pořadí již patnáctý OSTing, se konal na stejném místě jako minule, tedy v Kině Atlas na Florenci, jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme byli v malém sále. První ranní ptáčata se začala slétávat kolem půl desáté a postupně přilétali další. Dopoledne byla, jako už tradičně, volná zábava spojená s poslechem námi všemi obdivované a milované filmové hudby.  
 

 
Na tento soundtracking se měl původně dostavit jako čestný host Milan Kymlička, jenž byl za hudbu k Mazanému Filipovi nominován na Českého Lva. Bohužel zdravotní problémy mu nedovolily přijít, takže jsme byli nuceni sáhnout po plánu B, čímž bylo promítání dokumentů (tisíceré díky Steveovi za projektor). Promítání skončilo kolem jedné hodiny, měli jsme možnost sledovat dokument o Alanu Menkenovi, dále kratší dokumenty o nahrávaní hudby k filmům Ben-Hur, MI 3, Spiderman a The Omen a na závěr záznam z TV show Previn & The Pittsburgh Symphony z roku 1979, kde André Previn hostil dva významné skladatele - Johna Williamse a Miklóse Rózsu.
   


Po delší odmlce byl také připraven další SCDC release: Journey of the West , který obsahuje hudbu z první sezóny čínského seriálu známého u nás jako Opičí král, jehož soundtrack byl vydán v limitované edici 40 kusů. Tento release obsahuje jak výběr instrumentální hudby ze seriálu, původně uvedeného roku 1986, tak i 7 původních songů, pod nimiž je rovněž podepsán významný čínský skladatel XU Jingqing.

  


Po promítání následovala soutěž, do které tentokráte vybrali ukázky Steve, Anthony a Lokutus. Výsledky predčily všechna očekávání. Ze 100 možných bodů získal nejvíce Meridius (29b), toho času prvně na OSTingu, druhý byl Vantom (28b) a na třetím místě Zia (19b). Celkové výsledky jsou v tabulce níže. Asi bysme měli na sobě víc pracovat, pánové :-)

1. Meridius 29 bodů
2. Vantom 28 bodů
3. Zia 19 bodů
4. E-wan 18 bodů
5. ipro 14 bodů
6. ,7. Gili, pepak 11 bodů
8., 9. Dalbor, Fighter 10 bodů
10., 11. jeniczek, Kalidor 5 bodů
12. pavel 4 body
13. yaroslaf 3 body

  

Po soutěži jsme na krátkou chvíli pobyli v kavárně a vzhledem k nádhernému počasí jsme vzali útokem nejbližší zahrádku, ze které jsou zde obsažené fotky. Takže až na účast, jež byla oproti minulým OSTingům menší, to byl vcelku vydařený den ;-)

P.S.: Příští soundtracking je předběžně plánován na přelom září a října tohoto roku.
  

Pavel R., Fighter, Stanley, Lokutus, Wolodja, E-Wan, Hana'an, Vantom, Kalidor, Pepak, Gimli a Team Daddy s přítulkou.

 

Text Fighter, Foto Darkarid.