Soundtracking 8 / September 2003
(po kliknutí na fotografie sa vám zobrazia ich veľké verzie v rozlíšení 1024x768)

 

Megakampaň pomohla, přišiel rekordný počet ľudí a veľká sála (v ktorej sme boli po prvý krát) sa zaplnila i zaplatila. Zavítali mezi nás siedmi nováčikovia vrátane istej babičky, jej vnučky, a jednej mačky, kterú sme ani po niekoľkominútovom trýznení nedonútili zaplatiť vstupné. Mrcha!

 
Hosť "osmičky" Karel Svoboda
so svojím IMDb profilom.
"Pánové, uvidím tady jedno
CDR a máte po ptákách!"
Karel Svoboda a Aleš Březina
spolu na Soundtrackingu!
Ani Tequille sa nepodarilo
vymlátiť z nej vlezné!
 
N
emalú ranku mi spůsobila skutočnosť, že sme sa nedostali k projekcii dokumentov z nahrávania OSTov, ktorú som dôkladne chystal dva mesiace dopredu a o ktorej viem, že by rozprúdila krv v žilách všetkých zúčastnejších spoľahlivejšie, než rozpálený Absinth. Dostali sa síce k slovu dve videá o Williamsovom E.T.-im, ktoré mali byť iba technickou skúškou a predjedlom pred veľkou tortou, no tú nám časové limity napokon nepovolili zmlsnúť a museli sme ju odložiť na ďalších (cca) päť mesiacov do mrazáku.
 
Vynikajúca sála s plátnom a super
zvukom. A za veľké $.
Záber z pódia na hlavnú centrálu
(notebook, CD, mixážny pult).
Vzácny hosť "osmičky" Karel Svoboda
v horlivej debate so soundtrackármi.

Ale on Karel Svoboda, ktorý sa mimochodom večer toho istého dňa objavil na obrazovkách pochybnej zábavnej šou v istej pochybnej českej TV, nám túto fugu v programe plne vynahradil. Síce sa český maestro k pirátstvu a napaľovaniu moc neprikláňa, po zavetrení Soundtracking CD Club kompilačiek nás prekvapivo nenechal pozatvárať a naopak si s nami výborne pokecal. Ostatne - jeho syn je údajne chudobný študent a tiež vlastní i používa vypaľovačku.

Svoboda nám PÚSŤAL pekné veci... ...rozdával autogramy... ...i HRAL pekné veci.
 
Svoboda pôsobí ako žralok vo svojom obore a nepochybne ním aj je. No v žiare reflektorov sa prekvapivo cítil nepohodlne. Viacej než exponácia na pódiu, sediac na stoličke a za vysvieteným stolom, mu vyhovoval pohodový posed na hrane pódia, alebo státie za prehrávačom tam dole, uprostred nás. Pekelne nás prekvapil svojím "protiťahom", kedy sa on pýtal a my sme odpovedali. Pustil
ukážku svojho dielka z pre nás neznámeho filmu a chcel po nás predstavu,
akú scénu asi hudba podkresľuje. Na celej čiare skórovala startrekerka Hanaan, ktorej vízia sa na osemdesiat percent zhodovala s reálnou scénou z filmu. Svoboda bol príjemne prekvapený, a my sme boli radi, že preňho niesme len banda nímandov, kŕmiacich sa spotrebnými melódiami "modernej filmovej hudby" a vieme hľadieť aj trošku hlbšie. To, ako nás bral, bolo ostatne cítiť aj z uvoľnenosti a zhovorčivosti, ktorej po prvých,
aklimatizačných minútach prepadol. Debatoval s nami vášnivo celé tri
hodiny. O hudbe, ešte viac o hudbe, a tiež o jej produkcii, autorských právach, nakladateľstvách a vydavateľstvách, a takisto o príčinách nevydateľnosti soundtracku pre skromnú potenciálnu cieľovú skupinu 100 ľudí. Holt, pravý biznis má trochu iné zákony než my, keď si kompletujeme nové vydanie Soundtracking CD Clubu. Tentoraz prišli na rad hneď tri kompilácie. ENNIO MORRICONE zostavený Frazerom, ERICH WOLFGANG KORNGOLD od E-Wana a Hanaan, a 64 minútový CONAN THE DESTROYER od pepaka.
 
Fanda veľkých pŕs Frazer a fanda
veľkých filmov Thomas.
IronWill po zhliadnutí
Burtonovho EDa WOODa.
OST nováčikovia a nadšenci do
amatérskej filmárčiny Gang a V@i.

Tentoraz už ako regulérny návštevník dorazil aj Aleš Březina. No nie je to úžasné, že medzi nás s radosťou opakovane zavíta profesionálny skladateľ? Síce prišiel až neskôr a po Svobodovom prejave sa venoval prakticky len jemu, pohľad na dvoch profesionálov na javisku nášho Soundtrackingu bol fantastický. Nebudú k nám o nejakých desať rokov chodiť režiséri rozoberať svoje projekty s vytipovanými skladateľmi? Ridley Scott s Zimmerom? :-)
 

Babička s vnučkou si pomýlili dvere. Miesto Popolušky trauma na celý lajf. Frazer balí Tequille , VelociraptorX
a Lokutus covery do krabičiek.
Naľavo dealerov kufrík, napravo dva
notebooky (bez vypaľovačiek!).
 
P.S. Tá babička s vnučkou chceli ísť pôvodne na divadelné predstavenie "Popolušky", ktoré sa kvôli našej rozťahovačnosti a túžbe po veľkej sále konalo v onom malom kumbále na poschodí, v ktorom sme sa tlačili na predchádzajúcich Soundtrackingoch. A ten E.T. na veľkom plátne a z megalomanských reprákov bol úžasný! Už nech je "nabudúce" a naservírujeme si celú tortu!
 

 

 
Dragon, VelociraptorX, dealer, Karel Svoboda, cross, Han, Rocketeer, Wolodja, el, Fighter, Shushika, Anthony
Jirka Novák, zkapa, VanTom, Kermit_XT, Gimli, Pet, YaroslaF, Jhershaw, IronWill, Lokutus, Hanaan
rdvorak, E-Wan, pepak, zitg, Standa, DarthZia, TToper, cityman, Aleš Březina
Steve, Fuxoft, Frazer, POMO
 

 


Copyright (c) 2003 Martin Pomothy (text+foto)