Soundtracking 6 / November 2002

 

Nové priestory, nové tváre, nové perspektívy a hlavne nový prežitok všetkého - to všetko nám ponúkol šiesty Soundtracking. Tentoraz sme sa stretli v skromnejšej miestnosti kultúrneho centra "Záhrada", novučkej prenajateľnej budove na pražskom Chodove. Po prvý krát sme za Soundtracking museli platiť ťažké peniaze. Miestnosť s hi-fi aparatúrou nás tých 8 sobotňajších hodín stála celých 1600,-kč. Ale vyzbierať ich nebol problém. Videli sme sa po viacej než pol roku a tých 50 korún na hlavu nebolo zas až takým problémom.
 

Výběrčí POMO, jeho kalkulátor Stanley a ich drsný
vymáhač VanTom hneď za bránou.

Zopár jedincov sa snažilo vykúpiť si vstup
CDčkami. Mali to však marné.

Účasť Soundtrackingu 6 bola opäť skvelá, celých 37 jedincov. Väčšina z nich dorazila až krátko po obede, pretože si bola v krachnutom Cinecentre hromadne pre mega-objednávku zlacnených soundtrackov. A mnohí z nich sa na Soundtrackingu objavili po prvý krát. Shushika (ktorý pre nás objavil KC Zahrada!), el, Zhago, Geoffrey, Deathman, originalmagneto, Hannan, alebo Hony a jeho sestra Lenka - tí boli po panickom príchode hneď medzi dverami obraní o zvyšný obsah peňaženiek. Investícia sa im však vyplatila. Minimálne pre zhliadnutie exkluzívnych videí z nahrávania Star Wars a ďalších williamsovín, ktoré priniesol E-Wan a šikovne prekladal Fuxoft. A maximálne pre pocit, ktorý si zo svojho prvého Soundtrackingu odniesli.


KevSpa: "Žádný peníze nedostaneš, prevíte!"
...a TToper s LUCASom sa náramne zabávajú!

Jeden z nováčikov, Geoffrey, sa s otvorenými ústami
ponára do filozofií soundtrackárskeho podsvetia.

Ako sa na minulých OSTingoch rekord v počte účastníčok stále zvyšoval, tak tentoraz dosiahol ďalšieho rekordu. Dámy a páni, Soundtracking 6 poctili svojou prítomnosťou celé štyri zástupkine nežného pohlavia! Stará známa KevSpa so svojou novou neznámou (krátkou) frizúrou; Tequille so svojimi opäť sexy gaťami; krehká Lenka, ktorú sme tu spolu s jej bratom Honym videli prvý krát; a neposledne E-Wanova kamarátka Hanaan. Tá sa aj s pánom Jedim hneď angažovala do postu hlavnej organizátorky zájazdu na marcový (březnový) koncert Jerryho Goldsmitha v Londýne a telefonicky dohodla s Jerrym všetky dôležitosti ohľadne nášho ubytovania vedľa jeho apartmá v Carltone.


Proste klasické skupinové soundtrackingovanie.
(cross, Kermit XT, Advokát, E-Wan, Gimli)

A to isté, iba z iného uhlu.
(movie, Geoffrey, Jhershaw, Gimli, E-Wan)
 

A čo vzbudilo na šiestom Soundtrackingu najväčší rozruch? Pepakova OSTing Club kompilácia Johna Scotta. Pepáčik sa rozhodol, že najlepšie bude, keď si papierový obal do krabičky zakúpeného CDčka postrihá každý sám. Aká bola odozva? Ja osobne som to ocenil - rád si to robím sám, pretože žiadne iné ruky to nedokážu tak dokonale. :) Ale väčšina ostatních prítomných penila, až pod nami musela pani prenajímateľka umývať zaslintanú dlážku. Ale nie. Je neskoro, mám za sebou náročný deň a zase kecám bludy s trapnou snahou byť vtipný.
 

Pepak: "Ha-ha, jen si stříhejte, ňoumové."

Shushika: "Pepaku, já tě...!"

Keď som sa vrátil domov zo šiesteho Soundtrackingu, mal som zvláštny pocit. Nič extra veľkého sa na ňom neudialo, nemali sme na ňom žiadnu 'celebritu' ani veľkú súťaž, ale aj tak som bol po jeho skončení šťastnejší než po ktoromkoľvek inom. Bolo to tým, že bol omeškaný a videli sme sa všetci po tak dlhej dobe? Alebo tým, že sa odohral v priestoroch, ktoré boli trošku stiesnenejšie, ale mali sme ich len pre seba a boli sme si v nich o niečo bližšie a bližší? Asi od každého trošku. Tak, ako sme pri minulých Soundtrackingoch o štvrtej poobede pociťovali, že ich už preťahujeme nasilu, tak sme pri tomto o šiestej boli smutní, že už musíme končiť. Ale žiadne obavy. Nabudúce sa stretneme v tých istých priestoroch a zaplatíme si ich minimálne do ôsmej!

 
Deathman (v modrom), Hannan, Fuxoft, Wolodja, TToper, cross, LUCAS, zkapa, Steve, Kermit XT, zitg, Frazer, Hony, Lokutus, Lenka, Palto, mpgyna, El
zhago (blond), originalmagneto, pepak, KevSpa, Gimli, ubik, movie, jhershaw, VanTom, Stanley
POMO, Shushika

 


Copyright (c) 2003 Martin Pomothy, foto: Shushika, Lokutus