Soundtracking 1 / August 2000
 

Odohralo sa to v jeden (veľmi) slnečný deň, v sobotu 19.8.2000. Sily pozemské i nadpozemské (a dobrosrdečná hyper aktivita organizátora dealera) to chceli, aby sme si my - dovtedy anonymitou chránení, ale istým spoločným záujmom vnútorne prepojení užívatelia Průvodcu - odhalili svoje podobizne a prebrali spolu zopár základných otázok ľudského bytia.

Celé to začalo o 10. hodine v jednej skromnej, ale absolútne dostačujúcej izbe v centre českej stovežatky. Vybavená bola tým jediným (a zároveň všetkým), čo sme v ten deň potrebovali - t.j. pekelne kvalitnou hi-fi súpravou a hojným počtom CD-čiek s hudbou s magickým prívlastkom "filmová". Začalo to nevinne - vzájomné oťukávanie sa, zopár neslušných návrhov (plačúcim reprákom, samozrejme), zopár udivených a šokovaných chodcov prechádzajúcich popod naše okná, atď.

Všetko to napokon trochu stíchlo pri obedňajšej prestávke (13.-14.hod), kedy sa tí hladnejší z nás pobrali do najbližších stánkov a nóbl reštaurácií za účelom naplnenia si tráviacich traktov. Po tomto načerpaní nových síl sa začala druhá etapa nášho meetingu. Dovalil sa istý FUXOFT, v jednej ruke držiac vrece plné soundtrackov (ale napr. aj CD Spice Girls), v druhej prázdny kelímok od číny, ktorú stihol vstrebať už po ceste. Počas jeho súťaže (ktorej filozofiou bolo hádať skladateľa a soundtrack k práve hrajúcim ukážkam) síce kleslo sebavedomie mnohých z nás na bod mrazu, no tí šťastnejší sa naopak stali výhercami 2-3 CD podľa vlastného výberu. Hlavný víťaz - neuveriteľne nabiflený pražák Lokutus si okrem iného odniesol aj Edelmanov nedávno uvedený (a vôbec nie špatný) soundtrack Six Days Seven Nights. Keďze bolo ale CD-čiek na rozdávanie neúrekom, aj tí menej šťastní sa nakoniec dočkali ceny útechy - to čo ostalo po dravých nabiflencoch, to sme si rozobrali mi nešťastníci (mne osobne sa ušla nepočúvateľná výberovka The Best of Godzilla 1954 - 1975 :). Chudák debutový album Spice Girls zostal nakoniec ležať nepovšimnutý na dlážke...

Po tejto náučnej seanse nasledovalo ďalšie nezáväzné počúvanie väčšinou raritných a "hard-to-find" záležitostí. I keď bolo na dialógy trochu prihlučno, diskusie trvali nepretržite až do vyčerpania posledných síl. Odkvecať sme začali pojednom a definitívne rozpustenie posledných kusov nastalo v podvečer. 

Takže zhruba tak nejako vyzeral náš "nultý" ročník kolektívneho vzdania holdu filmovej hudbičke. Nadchádzajúci Soundtracking (na ktorý prisľúbili účasť aj ľudia, ktorí vypadli z prvého kola) je plánovaný na podzim toho istého roku... Už sa tešíme !!! :) 

 
 

 

Tak tu sa to celé odohralo. Ani na túto vzdialenosť nebolo pri otvorenom okne problémom rozpoznať soundtrack, ktorý sa práve paril v mechanike dealerovho CD-playera.  :)
 

 

Zanietená diskusia tých najskalnejších a najzainteresovanejších.

Zľava: Standa, stixy, pepak (v tej krabičke pred sebou má pekelne vzácne kúsky!), Lokutus (drzo otočený chrbtom), Palto (čo to tam ten človek robí ???).

 

 

zitg a Cross sa hrabú v magickom dealerovom kufríku - jednom z najväčších lákadiel Soundtrackingu. Ak by vás náhodou zaujímalo čo sa v ňom nachádza, dozviete sa to tu.
 

 

Na fajčiarskej...

Evil007 (vyjavený)
Cross (vysmiaty)
korisek (vyúdený)

 

 

 

FUXOFT, Lokutus, zitg, Standa, stixy, Cross, rdvorak
dealer, toho nepoznám! :), Palto, pepak
korisek, Evil007

Pokiaľ by ste si chceli tie naše xichty prezrieť ÚPLNE zblízka, stačí kliknúť na obrázok a v novom okne sa vám začne naťahovať 192 kb verzia tejto gruppen foto. Jej detailnejšie skúmanie vám ale môže priviesť prinajmenšom nevolnosť alebo migrénu, takže ho realizujte výhradne na vlastné riziko !!!

 

 


A ešte jedna poznámka pre tých, ktorí zatiaľ nemali možnosť dať o sebe vedieť, no niekde určite existujú...

...pokiaľ si nepochopený nešťastník, v očiach svojho okolia vnímaný ako čudák s pochybnou záľubou, dvere do nášho klanu sú ti vždy otvorené. Prvý krôčik pre vstup doň je tento. Tie ďalšie už prídu samé od seba a viesť budú až k tvojmu nadšenému stretnutiu sa s našimi podivnými individualitami na nadchádzajúcom Soundtrackingu. :)