Alan Silvestri


 Abyss, The

pepak: "Tohle CD mi docela pije krev. Mohlo by bejt skutecne nadherny, aspon na ctyri hvezdicky, kdyby to nemelo dve ale:
1) Veskerej zajimavej obsah je v poslednich dvou nebo trech stopach, zbytek CD je naprosto o nicem.
2) Nevim, proc to tak je, ale zda se mi to nejak blbe nahrany. To main theme, ktery jediny stoji za to, je takovy desne slaby a tichy; staci vzit libovolnou kompilaci, i tak mizernou, jako je Best of Sci-fi, a je to tam v lepsi podobe."  **

Stanley: "[pepak] Ono i ve filmu to tuším znělo trochu jinak. Abyss není tak špatná, jen si říkám, že by nakonec bylo lepší, kdyby existoval nějaký kvalitní bootleg, ...prostě verze obsahující hudbu přímo z filmu.
Co vadí nejví mně, je to, že na CD chybí (mimo jiné) hudba k závěrečným titulkům - byla by z toho krásná dlouhá skladba s opakováním ížasných výrazných motivů a tím skvělé, jedinečné zakončení soundtracku. Na to jsem se totiž těšil nejvíc, když jsem si CD koupil a prvně pouštěl - a byl jsem (a dodnes jsem) kvůli tomu zklamaný. Může se to sice někomu zdát jako zbytečnost a prkotina, avšak já v tom vidím výrazné minus."  ***
 

 A-Team, The

zaplos: "Moderní frenetický akční soundtrack, který pracuje s příjemným motivem a chvílemi je solidně rázný, občas jsou přeci jen slyšet obyčejné nezajímavé výplně. Silvestri ale i tady dokazuje, že akční film je jeho doménou a nenudí ani v xté variaci akční hudby. "  ****   (3.6.2011)
 

 Avengers, The (digital, 64 min)

zaplos: "Po prvním !!! poslechu velké zklamání. Vůbec jsem tomu nepřišel na chuť, tradiční Silvestriho album bez něčeho, co bych předem už od něj neslyšel. Pravda, motiv je rozhodně je hezký, ale to vše kolem mě tak nějak neuspokojuje. Další poslechy mě jen utvrdily v tom, že toto album opravdu není pro mně. Tento mix Mummy Returns, Eraser a Predator obsahuje jen občas náznak hlavního motivu, což je ohromná škoda, a tak mně stačí skladby č. 17 a 18, které obsahují to nejzásadnější z celého alba."  ***   (17.5.2012)
 

 Avengers, The (bootleg, 134 min)

zaplos: "To je tak neskutečně zbytečná kompilace až běda. Už tak nezajímavá a na takový megafilm nevýrazná hudba dostala Complete Score, což je ovšem zcela zbytečné. Silvestri už asi jiný nebude, ale hudbu k tomuto filmu si za rámeček nedá. A kompletní vydání to jen potvrdilo. Ne, ne, z tohoto stojí za zmínku akorát výběr (a to hodně krátký). Závěrečných pár tracků navíc obsahuje před skladbou název, což je docela rušivé. Prostě přes dvě hodiny dlouhý nášup, který nutně potřebuje tři čtvrtiny vystříhat. Pak by z toho byl mega akční, i když krátký soundtrack. "  **   (21.1.2018)
 

 Back to the Future (bootleg)

Lokutus: "Naprosto typický Silvestriho akční soundtrack 80. let. Všechny zajímavější a výraznější variace jednoho opakujícího se motiv jsou obsaženy buď na začátku nebo na konci CD a zbytek je tvořen absolutně nevýraznými skladbami, jejichž poslech je velmi nezáživný - až nudný."  ***

movie: "Prostě skvělý soundtrack, na kterém zamrzí jen horší zvuková kvalita...Snad jednou výjde nová remasterovaná verze...Ale zní to až moc utopicky..."  *****

pepak: "Kvalita zvuku neni nic moc, a kdyz se to tak vezme, tak za poslouchani stoji vlastne jen ten hlavni motiv. Zase jedno CD, ktery uz pravdepodobne nikdy nedam do prehravace..."  **

Stanley: "Když jsem kdysi jako ještě hodný klidný poslušný teenager viděl prvně film Návrat do budoucnosti, byl jsem doslova unešen nejen tímto senzačním příběhem ale hlavně také hudbou. V té době jsem ještě ani netušil, že existují nějaké "soundtracky", tedy že se filmová hudba vůbec vydává. A když jsem se to dozvěděl, začal jsem se s nadšením pídit po tomto mém vysněném titulu. Jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že hudba z prvního dílu (instrumentální verze) nikdy oficiálně nevyšla! :-( Naštěstí jsem se časem dostal k tomuto bootlegu, který znamenitě splnil mé očekávání! Mohl jsem si konečně vychutnat mimo jiné jeden z nejížasnějších hlavních motivů, jaký jsem kdy z filmu zaznamenal (a jaký je mimochodem součástí mnoha a mnoha kompilací s filmovou hudbou ...ale zřejmě nikde nebude v originálním znění). Přestože je toto jeden z vůbec prvních významnějších Silvestriho soundtracků, patří bezesporu k jednomu z jeho nejlepších.
V r. 1999 vyšla trilogie Back To The Future (viz níže), na tomto bootlegu byste však našli spoustu hudby, která i na trilogii chybí."  *****
 

 Back to the Future Part II

Stanley: "Na poslech slabší dílko než ostatní "Návraty", nicméně i tady je několik vynikajících skladeb. Hlavní motiv se od prvního dílu trochu pozměnil a stejně jako u jedničky se místy mihne skoro v každé skladbě. Tou slabinou soundtracku je jeho střední část obsahující nepříliš poutavé, chmurné pasáže (ve filmu - starý Biff / almanach, zvrácená budoucnost / alternativní r. 1985 apod.). To je však napraveno závěrem, kde orchestr zpět ožije a doprovodí Martyho ve scénách ke konečnému získání almanachu, jeho zničením, neplánovaným zmizením dr. Browna o 80 let do minulosti a.... pokračování příště. :-)"  ***
 

 Back to the Future Part III

Stanley: "Tento třetí díl legendárního Návratu do budoucnosti se tak nevyznačuje prosazením hlavního motivu jako u předchozích dvou, jsou tam však mistrně vložené jiné westernově laděné melodie. Od něžných romantických skladeb (např. At First Sight, The Kiss - jak už jejich název sám napovídá) po skvělé energické pasáže (Indians, The Train) upoutají posluchače od začátku po poslední stopu. Je tu obsažena také jedna pěkná krátká skladba od ZZ Top (ve filmu - tancovačka v Hill Valley) - což ale moc zdejších nahlížejících zajímat nebude. :-) Přese všechno mám ovšem pocit, že film v sobě pojímal hudby více, než kolik zde můžeme slyšet."  ****
 

 Back to the Future Trilogy, The (re-recording, Debney)

Stanley: "Trilogie sestavená ze všech tří dílů skvělého Návratu do budoucnosti. Hudba z prvního a druhého dílu je bohužel nově přehraná, což pro ty, kteří znají originál, může znít divně a nezvykle (dirigent John Debney ztratil správné tempo a také orchestr není příliš vhodně sestaven), skladby z třetího dílu jsou originální (těch je zase však na albu málo). Pokud ovšem neznáte jednotlivé tituly BttF a nepovažujete za potřebné si je pořizovat, tuto trilogii lze určitě doporučit."  ****

VanTom: "Výběr hudby z nejslavnějšího a nejznámějšího Silvestriho díla. Autoři kompilace se snažili, aby se slavné hlavní téma příliš neopakovalo, a tak prostor dostaly i krátké (romantické, dramatické, westernové či tragické) skladby. Kvalita hudby je neoddiskutovatelná, k novému nahrání prvních dvou dílů lze mít výhrady (což ale nevadí tomu, kdo originály nezná). Jestiže si člověk nechce pořizovat všechny tři alba, je toto CD dostačující (i když zdaleka ne vyčerpávající) volba."  ****
 

 Bodyguard, The (bootleg, 100 min)

Marin: "pro mne je to nejlepší věc od Alana!Krásná melodie,která se neoposlouchá!"  ****   (2.5.2006)
 

 Captain America: The First Avenger

zaplos: "Některé skladby jsou velmi chytlavé, ale většinu díla tvoří typicky hučivá akční suchá výplň, která vůbec nestojí za poslech. Jakoby ty dobré až výborné momenty byly vždy dušeny totální nudou. Album je zbytečně tak dlouhé, originální nijak zvlášť není, v některých pasážích jsem dokonce zaslech variace na Predátora. Silvestriho akční hudba mě začíná docela hodně nudit! A to je moc velká škoda. "  ***   (14.10.2011)
 

 Clean Slate

zaplos: "Zcela průměrný a ničím výjimečný soundtrack, kde hudba je místy velmi romantické, jinde si jen tak s posluchačem pohrává a nic významného v tom neuslyšíme. Sem tam navíc zazní šílená houslová pasáž, ta vyloženě z romance vytrhne. Ne, tohle není to pravé ořechové k poslechu."  **   (20.2.2018)
 

 Contact

Dealer: "Jeden z nejlepších kousků mistra Silvestriho,který vás spojí s mimozemskou civilizací prostřednictvím vašeho přehrávače."  ****   (5.3.2003)

Lavran: "Poctivá a dobře odvedená práce od Silevstriho.:) Nicméně musím říci, že do poloviny alba mi hudba přišla dokonalá a pak nastavená laťka (hlavně prvních čtyř skladeb) výrazně opadla a hudba se proměnila v pouho rutinu, které sice potěší, ale to je tak vše..."  ****   (17.4.2007)

movie: "Jeden z nejlepších Silvestriho soundtracků vůbec.Skladby No Words a Small Moves jsou geniální."  *****

Shushika: "Velmi plnotučný soundtrack! (ale za geniální nepovažuji ani jednu skladbu z těch, co psal movie)"  ****   (15.11.2002)
 

 Cosmos: A SpaceTime Odyssey (Vol. 1)

zaplos: "Velmi povedený soundtrack. Hudba je poklidná, zároveň ale i slušně orchestrální, ne každý track je výtečný, ale jsou zde moc hezké skladby. Příjemné k relaxaci, poklidnému večeru nebo jako kulisa ke čtení. Podařený soundtrack. "  ****   (23.2.2018)
 

 Cosmos: A SpaceTime Odyssey (Vol. 4)

Lokutus: "Škoda povětšinou dost sterilních prvních 9 tracků... kdyby album dřív naběhlo na o poznání tématičtější a především i energičtější úroveň tracků 10-13, mohlo by aspirovat i na solidní 4* hodnocení... takhle je toho ale přecejen trochu málo a moc pozdě a většina CD jen prošumí kolem, aniž by zanechalo výraznější dojem. Jako obvykle CD verze obsahuje oproti itunes vydání pár bonus tracků navíc v celkový délce cca 8 minut. Výsledný dojem ale příliš pozitivně taky neovlivní. "  ***   (19.2.2018)
 

 Croods, The

zaplos: "Silvestri si zase jednou zkusil hudbu k animáku a nedopadlo to nijak špatně, ale ani nijak objevně. Zazní docela klasická hudba na Silvestriho - trocha akce, trocha romantiky, trocha bezduché výplně. Pár tracků je k zapamatování hodna, potěší, ale v globále jde o zcela průměrné album."  ***   (4.6.2013)
 

 Death Becomes Her

zaplos: "Nezajímavá hudba bez hlavního líbivého motivu, dá se to poslouchat, ale nic objevného to není. Rozhodně existují mnohem zajímavější Silvestriho alba. Při veškeré úctě ke slávě tohoto filmu hudba je dnes už výrazně zastaralá a naprosto neoslovitelná."  **   (27.2.2018)
 

 Delta Force, The (Milan, 32 min)

Anthony: "Hlavní téma, které se objevuje např. ve skladbě Saved ujde. Celému dílu v mých očích škodí přemíra elektroniky, pro tento typ filmů celkem typická. Akční skladby jsou spíš podprůměrné, např. skladba Undercover představuje hudbu, která mi snad až vyloženě vadí. Jediná zajímavější skladba byla pomalejší Selections."  **   (8.1.2007)

zaplos: "Soundtrack se dá poslouchat, ale je to kromě jednoho motivu naprostá ubohost, bez výrazného dalšího motivu či něčeho líbivého. Tradiční hudba k bezduché akční blbosti osmdesátých let. Ale hlavní motiv stojí za to mít."  **   (24.10.2018)
 

 Delta Force, The (Intrada, 75 min)

zaplos: "Jak praví jedno pořekadlo: "Ani z hovna bič neupleteš!", tak tady je to přesně ono. Ať to trvá 32 nebo 75 min, je to prostě bída. Tohle může poslouchat pouze sadomasochický scórista, ale ne rozumně smýšlející fanda. Tady kromě ústředního motivu nejen že není co poslouchat, ale spíše to vyvolává psychickou újmu na zdraví. Zcela zbytečná a dlouhá verze. "  **   (24.10.2018)
 

 Dutch (La-La Land)

zaplos: "Mix všeho možného - romantiky, drama, akce, vážné hudby, vtipu, nic neříkajícího broukání. Tohle opravdu nemusím, na to je můj čas drahý. Nevím, zda by se to někomu mohlo líbit, pro mně je to guláš a cirkus, který poslouchat opravdu nemusím."  **   (20.2.2018)
 

 Eraser

movie: "Tenhle soundtrack je dost nedoceněnej a taky dost vtipnej.Hlavní motiv ujde, ale nejlepší jsou první dvě skladby.Poslední tři tracky už mí přídou jako akční balast bez myšlenky...Ale stojí za to"  ****

VanTom: "Nepříliš melodická orchestrální akční hudba s nevýrazným motivem, občas špetkou elektroniky a elektrických kytar, občas s náznakem hezké melodie a občas s originálními rytmickými nápady. Dosti se podobá Soudci Dreddovi (a samosřejmě také Predátorovi). Ale poslouchá se to dobře."  ***

zaplos: "Hudba hodně stereotypní, ale velmi hodící se k akčnímu filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. Hlasitý hlavní motiv se vyskytuje skoro v každé skladbě. Průměr."  ***   (16.1.2018)
 

 Eraser (bootleg, 101 min)

zaplos: "Nabídka dvoucédéčkového soundtracku k filmu s mým oblíbencem Arniem zněla moc dobře. Jenže nebýt mé slabosti k tomuto filmu, na hudbu bych nejraději zanevřel. V této 100 minutové edici je tolik vaty, že už jsem to dlouho neslyšel. Už sám motiv není až zdaleka tak povedený jak Silvestri umí a spousta tichých a hluchých míst na této příliš dlouhé verzi je fakt ubíjejících. Škoda. Na druhou stranu existuje krátká verze, která zcela splňuje požadavky posluchače na nenáročný poslech akční hudby. Toto je ovšem zcela ztráta času, i když hlavního motivu si samozřejmě posluchač užije dost."  **   (16.1.2018)
 

 Eraser (La-La Land, 77 min)

zaplos: "Vcelku průměrný krátký Eraser se zde dočkal delší verze, která je však zcela zbytečná. Hlavní témata už jsou vyčerpána v základní verzi a zde už jsou jen zcela tradiční, ale také zcela zbytečné Silvestriho akční vycpávky. "  ***   (15.12.2011)
 

 Fandango (Intrada, 41 min)

zaplos: "Hudební výplň, která ničím nepřesahuje mez nezajímavosti a opakovatelnosti. Hudebně hodně zastaralé album, hudba dnes už při prvním poslechu připomene filmu osmdesátých let, kdy byl v módě syntetizátor a hudba zněla od každého autora podobně. "  *   (18.5.2014)
 

 Father of the Bride Part II

movie: "Pěkný roamntický a komediálně laděný soundtrack...nic víc, nic míň + plus hafo nic moc písniček.Výjimku tvoří snad jedině At Last od Ety James..."  ***   (12.10.2002)
 

 Ferngully... The Last Rainforest

pepak: "Docela pekna hudba, byt nijak zvlast nevybocuje ze zazitych konvenci pro animovany filmy. Zadna velka slava, ale ani nic, z ceho by cloveku bylo spatne."  ***

zaplos: "Hudebně to je vcelku pěkné, ale hudba je protkána zvuky z lesa, zvuky deště, kapek, tekoucí vody, vodopádu, ptáčků a dalších ostatních věcí. Jako soundtrack k přírodopisnému dokumentu budiž, ale k animované pohádce, i když ekologicky zaměřené? Určitě zajímavý pokus o okořenění soundtrackového světa, rád se ale tomuto hokusu pokusu znovu vyhnu."  **   (27.2.2018)
 

 Flight (promo)

zaplos: "Silvestriho snaha hrát si na vážnou notu se moc nepovedla a tento krátký soundtrack mi vůbec nic neřekl. Kromě posledního tracku nestojí album vůbec za zmínku, chybí cokoli, co by posluchače aspoň trochu zaujalo. Něco tak slabého jsem od Silvestriho už dlouho neslyšel."  *   (20.1.2013)
 

 Forrest Gump

Milhaus: "40 minut té nejromantičtější filmové hudby, jakou jsem kdy slyšel. Od Silvestriho bych spíše čekal něco akčnějšího, ale tohle je jeho takový malý zázrak.. Ĺ koda jen, že hudba není trošku víc pestřejší, přijde mi moc jednotvárná, ale i tak mě nenapadá nic lepšího pro romantický večer ve dvouch:-) "  ****   (15.4.2003)

movie: "Parádní soundtrack, u kterého si ale na rozdíl od filmu nepřejete, aby nikdy neskončil.Druhá část totiž není už moc zajímavá!"  *****

Salahadin: "Mně se to teda moc nelíbí, určitě ne tolik, jako vám všem. Kvality se této hudbě upřít nedají, ale taky se jí nedá upřít monotónnost, která mě, jako laického posluchače, totálně nebaví. Znám mnohem dojemnější soundtracky podobného ražení. Nad průměr s hodnocením nepůjdu, protože zkrátka se to neposlouchá dobře, po několika skladbách nevím, co poslouchám."  ***   (30.10.2007)

Stanley: "[movie] ano, právě proto, že určitá část z CD není moc zajímavá, nemůže logicky Forrest jako celek dostat plné hodnocení.
Jinak však samozřejmě Forrest je poprávu legenda mezi soundtracky, jeden z top, nejznámějších a nejpovedenějších (také originálnějších, řekl bych) od Silvestriho, k tomu podrobného komentáře netřeba. Ĺ koda jen, že se u nás těžko shání."  ****
 

 G.I. Joe: The Rise of Cobra

zaplos: "Dílko na Silvestriho tradičně delší, neoriginální a tolik podobné tomu lepšímu z Van Helsinga až běda. Na druhé straně patří k tomu lepšímu!!! Tedy uslyšíme hrdinský motiv, sice x-krát zopakovaný, ale velmi dobře se to poslouchá. I když to nudí, velmi hezké."  ***   (3.6.2011)
 

 Holy Man (bootleg)

Stanley: "V Holy Manovi byste našli dost pěkné hudby, zčásti klasický orchestr, zčásti jazz a moderní hudba. Jenže největší handicap tohoto titulu je právě ten, že se jedná o mizerně sestavený bootleg (zřejmě přímo z chronologicky sestavených scén z filmu, nevím přesně). Bootleg se skládá ze skoro 40 převážně značně krátkých skladeb, z nichž spousta se opakuje téměř beze změny (s odstupem, nebo dokonce popořadě), navíc některé skladby končí useknuté, takže to působí rušivě, a aby toho nebylo málo, párkrát se tam mihnou i zvuky z filmu. Jinými slovy, dohromady se to nedá pořádně poslouchat. Občas nastoupí nějaká skladba delší, kde se rozvine velmi příjemný motiv připomínající Forresta Gumpa, pak to skončí a následujících pár minut je opět jen mihotavá směsice hudby a ticha mezi skladbami. Kdyby existovalo oficiální vydání, které by bylo řádně uspořádané a upravené, jednalo by se o moc pěkný soundtrack, jenž by nezaostával za již zmíněným Forrestem Gumpem. Takhle ovšem bohužel..."  **
 

 Christmas Carol, A

zaplos: "Pokud zní typické vánoční melodie, je vše moc pěkné. Když ale Silvestri plodí svou typickou vycpávkovou hlasitou hudbu, soundtrack sklouzne do průměru. A bohužel toho průměrového je tady půlka. "  ***   (17.3.2015)
 

 Judge Dredd

Milhaus: "Jediné mínus - ve 13. skladbě se rozezní Predátor2, že by malej žertík od Silvestriho? "  ****   (8.4.2003)

movie: "Dobrý soundtrack, který by mohl být mnohem lepší kdyby Silvestri své nejlepší kousky nenaservíroval v prvních dvou-třech skladbách...Ĺ koda"  ****

VanTom: "Tento soundtrack se může pochlubit jedním z nejlepších hlavních témat, co jsem kdy slyšel. Není sice tak výjimečné a výrazné jako třeba Star Wars či Indiana Jones, ale přirovnal bych ho třeba k Cutthroat Island - nevyčnívá příliš z ostatní hudby, nestrhává na sebe přílišnou pozornost, ale vyhnat ho z hlavy po skončení poslechu dá hodně práce. Bohužel, i když se ozývá docela často, nikdy se úplně nerozvnine (a zasloužilo by si to). Zbytek hudby je melodický akční standard, který Silvestri bezchybně zvládá, a který je perfektně proveden Londýnskou sinfonií."  ****   (6.3.2018)

zaplos: "Kromě úvodních sedmi písniček, které jsou zcela nepotřebné a i když se dají přežít, oproti nim je score bomba. Hlasitý, bombastický úvodní motiv však bohužel hodně připomíná o rok mladšího Erasera, takže je zřejmé, že Silvestri moc originality nepobral. Ale zatímco Eraser je naprostý průměr, Judge Dredd je na soundtrackovém poli na hodně dobrém místě. Velmi podařené akčně-fantastické album."  ****   (3.6.2011)
 

 Judge Dredd (2CD bootleg)

pepak: "Na CD spolecne s Luxor Ride. Jeden z nejhezcich soundtracku, co od Silvestriho znam, trochu pripomina spis Media Ventures nez Silvestriho. Skoro bych rekl, ze mu to prospelo."  ****
 

 Judgement Night (Intrada, 73 min)

Lokutus: "Akční hučení, dramatické skřípání tvoří značnou část tohoto příjemně dlouhého CD. Moment! Příjemně??? O příjemné délce by bylo možné hovořit pouze v případě, že by toto CD nabízelo něco víc, obsahovalo jakýkoliv jednotící prvek, který by jinak čistě funčkní zvukové plochy dokázal jakkoliv ozvláštnit. Leč, neděje se tak. Namísto atmosféry přichází nicota, namísto poutavé akce je zde obsažen Predator 6 a klony Silvestriho dříve typického využití latinskoamerických perkusí (kromě Predatora a jeho sourozenců například i Propast). CD bez hlavy a paty, které je sice potěšující, že zaplní prázdnou mezeru v Silvestriho diskografii v provedení skutečně špičkovém, ale pořád je zde řada dalších počinů, které by si zasluhovaly oficiální a kompletní vydání mnohem více než tento těžce podprůměrný počin. "  **   (18.9.2005)
 

 Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life

Lavran: "Mám z alba opravdu rozporuplné pocity. Ani ten hlavní motiv za moc nestojí...Je to poměrně pocivě odvedená práce, ale ze sedadla mě to nezvedlo. Film je strašný a alespoň, že ta hudba je lehounce nadprůměrná. K příběhu ve stylu Tom Raidera moderní kabát poměrně sedí, ale mě se Silvestri tentokrát nezavděčil..."  ***   (13.4.2007)

zaplos: "Hudba není nijak výrazná, hudební motiv je pěkný, ale je zde problém tak jako u většiny Silvestriho nahrávek - část je hlasitá, část není vůbec slyšet, hodně hluchých míst. Průměr."  ***   (3.6.2011)
 

 Legend of Mythica, The - Tokyo DisneySEA

Anthony: "Hudba je to trochu ujetá, ale dost dynamická a chvílemi má sílu člověka strhnout. Kdyby do toho ale pořád nekecala nějaká Japonka! Zajímalo by mě čistě orchestrální album - potenciál by tu byl - samotný orchestr zní velmi pěkně, ale zpěv a mluvené slovo mi celkový dojem dost kazí."  ***   (8.1.2007)

Salahadin: "Sakva kdyby do toho furt nekecala nějaká ženská, tak by se to aspoň dalo poslouchat jako hudba, takhle z toho je nějaký japonský karaoke! Hudba samotná je docela zajímavá...ale nijak zvlášť neosloví a nepoví. Takovej Silvestriho standart. "  ***   (2.1.2007)
 

 Lilo & Stitch (promo, 28 min)

zaplos: "Zde mluvím o originálním soundtracku k tomuto animáku. Pouze 3 instrumentální skladby (14 min.), které jsou typickým produktem Silvestriho tvorby, navíc nepůsobí nijak extra zábavně, ale hodně je slyšet akční hudba, což zrovna k animáku není tak obvyklé. Zbytek tvoří písničky, spousta z nich od Elwise Presleyho."  ***   (20.2.2018)
 

 Luxor Ride, The (aka In Search of the Obelisk) (bootleg, 20 min)

pepak: "Pravdepodobne neco podobnyho jako Adventures of Conan od Poledourise. Hudba pekna, kvalita zvuku by chtela vylepsit."  ***

VanTom: "Příšerná kvalita zvuku kazí poslech nepříliš originální (hodně se podobá třeba Silvestiho Soudci Dreddovi), ale ne nezajímavé monumentální akční hudby se spoustou sborů. Nechybí klidnější pasáže, citelně ovšem postrádám jakýkoli sjednocující motiv."  ***
 

 Mission: Impossible (bootleg, rejected score)

Anthony: "Slabé tři hvězdičky. Povětšinou spíše nudná akční výplň - pro mě tak trochu slabší Likvidátor. Jen chvílemi (např. skladba č.7) se akce skutečně rozjede a začne být zajímavá až strhující. Hudba Dannyho Elfmana se mi líbila o něco víc, i když ani ta není úplně dechberoucí akční nářez, jaký předvedl u třetího dílu Giacchino. "  ***   (8.1.2007)

zaplos: "Nazval bych to album o jednom motivu a jedním podařeným trackem (č.7). Hudba, kterou Silvestri složil k prvnímu Mission: Impossible (a jež byla následně odmítnuta) je zcela tradičním produktem Silvestriho - jeden slušný motiv se sem tam promítá do zcela nudné akční výplně. Jedině sedmý track stojí za opakovaný poslech. Jde však o totální napodobeni Likvidátora, kterého Silvestri vydal téhož roku. Čili ačkoli jde o velmi vzácný kousek do Silvestriho diskografie, jde o rutinní a zcela řemeslnou záležitost, jejíž poslech nic nového posluchači znalého Silvestriho hudby nepřinese."  **   (25.1.2012)
 

 Mouse Hunt

Stanley: "Skvělý ívodní motiv, veselý; myši jsou z toho doslova cítit (nemyslím zápachem) :-) A i zbytek hudby je povedený, i když se tam moc nehodí dva íseky ve stylu jazzu a jeden krátký valčík, nebo co to je. Poslech však nenudí a vy se usmíváte nad vybrnkávanými melodiemi. Jen opět ten kámen írazu často se objevující zejména u starších soundtracků vydaných Varese Sarabande - délka. To je katastrofa, necelá půlhodina!! Přitom z filmu by se dalo vytáhnout TOLIK hudby, tak PROČ?! :-( Tímhle dokáží oficiální vydání nasekat víc škody než užitku. ...I když, na druhou stranu, mohlo to dopadnout ještě hůř (viz třeba Holy Man nebo jiná hromada bootlegů v tabulce Silvestriho tvorby)."  ***

VanTom: "Takto veselý a rozpustilý soundtrack aby člověk pohledal. Je to téměř zhudebněná radost. Instumentace a přednes orchestru jsou bezchybné, nevadí ani jazzové tracky. Dokonce bych jako zápor neviděl ani krátkou stopáž CD (29 min) - je to tak akorát, aby hudba nezačala nudit."  ****
 

 Mouse Hunt (bootleg, 83 min)

Stanley: "Co se týče délky a rozmanitosti hudby, lze o tom říct totéž, co o Quick & Dead 2CD. Pěkný hlavní motiv omýlaný v několika variacích + něco zajímavého navíc + hromada nevýrazné převážně tiché a pomalé hudby, v 2CD mnohaminutovém celku vycházející jako příliš ínavný a monotónní soundtrack, který bych nedokázal poslouchat častěji. Opět bych asi radši sáhl po varesákovi, byť je délkou ještě brutálněji osekaný než varese Quick & Dead. Jedno příliš krátké, druhé příliš dlouhé, člověk si nevybere."  ***

zaplos: "Hodnotím Complete Edition, která trvá 65 min. Rozhodně příjemná a poklidně pohodová kompozice, její ústřední motiv je moc vydařený, zbytek je také bezproblémový. V této delší hodinové verzi je však hodně minutových tracků a to je často v poslechu rušivé. Rozhodně ne nezajímavý, ale také chvílemi tuctový a docela se opakující soundtrack."  ***   (20.2.2018)
 

 Mummy Returns, The

Ant_Antony: "Jak se mi poněkud neíbila jednička od Jerryho Goldsmithse, tak Silvestri ho v tomto předčil a to na výtečnou... Skvělý motiv i výplň kolem něj a skladba "My First bus Ride" je naprosto skvělá..."  *****

pepak: "Oproti Goldsmithove Mumii je to slabota. Tak tak se to muze srovnavat s oficialni verzi, ale nema to jeji silny stranky."  ***

Shushika: "Podle mě jsou slaboty jak Mummy Returns, tak Mummy.Kamenujte mě, mučte si mě chlebovou polévkou /jak říkal Rychlonožka z Rychlých šípů/.:)"  ***   (15.11.2002)

Stanley: "Bohatě provedený ničím neochuzený booklet, na pohled pěkné CD. ...Jenže tady se hodnotí hudba, ne medium. A ta rozhodně není pro každého. Hlavní motiv vůbec není špatný, neobjevuje se tam ale tak často, jak by si zasloužil, a nikdy jako by nebyl rozvinutý. Většinu náplně tvoří divoká spletenina burácejícího, zmítajícího se orchestru, což pro mě nezní moc dobře. Chybí melodičnost a jakási chytlavost, která by člověka navedla, aby v tomto soundtracku našel něco, kvůli čemu by si ho oblíbil a s potěšením se k němu vracel."  ***   (18.11.2002)

zaplos: "Nemohu si pomoci, nejlepší na tomto velkém a bombastickém díle je původní Goldsmithův motiv. Zbytek není vůbec zlý, je naopak výborný, ale je to takový ten klasický akční Silvestri, který už zas tolik moc nepřekvapí. Ale je to dobře poslouchatelné album. "  ****   (13.8.2011)
 

 My Stepmother Is an Alien (bootleg, 37 min)

zaplos: "Naprostá Silvestriho klasika se vším, pro co máme tohoto autora rádi. Jednoduchý, a přitom líbivý soundtrack nabízí pěkný, ale ne extra hlavní motiv a pak spoustu hudby kolem. Průměr, který u Silvestriho nepřekvapí, ani neurazí. "  ***   (10.5.2013)
 

 Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

zaplos: "Dvojka Noci v muzeu. Další z bombastických a velikášských děl Alana Silvestriho. Dílo sice postrádá jakoukoli originalitu, hodně připomíná The Return of Mummy, ale i tak jde tradičně o velmi poslouchatelnou akční hudbu z pera oblíbeného autora."  ****   (20.2.2018)
 

 Night at the Museum: Secret of the Tomb

zaplos: "Nečekal jsem, že mě Silvestri soundtrackem ke třetí Noci v muzeu tak potěší. Ale tady skutečně co track, to dobrá skladba. Vše se line samozřejmě v hlavním motivu z jedničky, ale je tu i spousty nových, které jsou jak pohodové, tak výrazně akční. Často si na Silvestriho stěžuji, že udělá slušný motiv a pak nic, tady ale udržel nastavenou laťku vysoko po celý soundtrack. Super až snad překvapivě spíše akčně laděný soundtrack."  ****   (20.2.2018)
 

 No Mercy (bootleg)

zaplos: "Strašně zastaralá hudba, která se téměř nedá poslouchat ani jako kulisa.Hrozné, výplod, který nestojí ani za zmínku vzhledem k tomu, co vše Silvestri složil. Slyšeno v edici dohromady se soundtrackem z filmu Super Mario Bros."  *   (20.2.2018)
 

 Odd Couple 2, The

zaplos: "Velmi příjemná, pohodová, milá hudba, která posluchače obdaruje dobrou náladou a příjemným pocitem. V tomto je Silvestri silný - ke komediím vytvoří líbivý, pro ucho jemný a zároveň ne nudný soundtrack. A tady se to opravdu povedlo na jedničku. "  ****   (21.1.2018)
 

 Parent Trap, The

VanTom: "Výborný soundtrack k rodinnému filmu. Většinu hudby tvoří jemné romantické klavírní melodie, ale dočkáme se i několika svižnějších momentů (s nádechem jazzu). Po stylové stránce se tedy Past na rodiče dosti podobá Forrestu Gumpovi, ale jeho výjimečnosti a kvalit nedosahuje (i když moc nezaostává)."  ****

zaplos: "Neskonale příjemné, ale taky trošku nudné album, ve kterém je slyšet skoro to samé stále dokola - a to příjemné, milé a hezké tóny. Album pro usnutí či relax. "  ****   (24.5.2017)
 

 Perez Family, The (Music Box)

zaplos: "Chvílemi mi to připomnělo skladby k Star Dance. Je to směs tanečních partií s dominující trubkou, pak pár pohodových instrumentálních skladeb. Takový nevinný, prostý, lehce líbivý a lehce nudný soundtrack. Rozhodně ale je to povedené, totálně pohodové dílo pro chvíle nerušené četby romantických knih."  ***   (23.2.2018)
 

 Polar Express, The

Lavran: "Proč musí být vždycky mé nejoblíbenější kompozice tak zmršené proložením písničkovými tracky? Samotné orchetrální dílo totiž patří k mým nejmilovanějším od Silvestriho a vůbec. Chápu, že jde o Vánoční písně, ale naprosté narušení z vychutnávání Silvestriho dovedností mi to nenahradí. Je to ohromná škoda..."  ****   (12.4.2007)

zaplos: "Tradiční vánoční hezká hudba, která zaujme i pár písničkama. Povedené a hezké album, které zcela zapadá do tradičních Silvestriho soundtracků. Nápadité, hlasité, hezké. "  ****   (19.4.2014)
 

 Polar Express, The (promo, 27 min)

zaplos: "Score dlouhé asi 27 minut, pak pár písniček. Hudba hezká, vánoční, nenáročná, typická pro Silvestriho. Vánoční album, které na vánoce naladí a rozhodně potěší i výběrem písniček. "  ***   (19.4.2014)
 

 Predator (bootleg)

Ant_Antony: "Opravdu podařený soundtrack... Už když jsem viděl film, věděl jsem, že tu hudbu prostě musím mít... Nejenm, že dobře podporuje, co se ve filmu děje, ale skvěle se tím děsí děti na táborech při nočních bojovkách... :o)"  *****

Milhaus: "Podle mě jeden z nejvýznamějších soundtracků vůbec, vrchol Silvestriho tvorby!"  *****   (15.4.2003)

movie: "Jedním slovem legendární a maximálně atmosferický soundtrack...Bootlegová legenda."  *****

pepak: "Bootlegova klasika, a asi nejlepsi Silvestriho dilo. Existujou prinejmensim dve verze, lisici se obalem (ale "katalogovy cislo" maj stejny) a zanedbatelnyma zmenama v tracklistingu (vlastne jen v nePredatorovsky casti CD)"  ****

VanTom: "Naprosto zásadní Silvestriho dílo v oblasti akční hudby, jehož "dozvuky" jsou slyšet ve všech jeho dalších akčních soundtracích. Výborný je originální hlavní motiv, naopak průměrné jsou strašidelné pasáže kolem poloviny CD. Hudbě se skvěle daří vykreslit atmosféru nebezpečí a strachu z neznáma, stejně jako podpořit frenetické akční pasáže (nenajdete tu jakékoli části, kde by si posluchač mohl vydechnout). Osobně bych ale uvítal zkrácení tak o 20 minut, protože zdaleka ne všechny tracky jsou zajímavé."  ****

zaplos: "Album od Alien Records z roku 2000! Úvodní motiv je naprosto geniální, také další skladby si drží vysoký hororově-akční nádech. Výtečně provedené album bez slabšího místa. Není sice až příliš bombastické, ale ve svém žánru patří ke klasikám a nesmrtelným score. Album na závěr obsahuje bonus track Blown Away ze stejnojmenného filmu z r. 1994."  *****   (3.6.2011)
 

 Predator 2

Milhaus: "Hlavní problém je ten, že Silvestri vlastně nepřišel s ničím novým, zásadním, co by hudbu k Predatorovi2 nějak odlišilo od jedničky. A to je škoda, ale na druhou stranu majitelé dvojky nemusí zas tak zoufat, že nemají jedničku:-) Ale já jsem si i tak prvního Predatora sehnal.."  ****   (15.4.2003)

pepak: "Cetl uz jsem na netu radu lidi tvrdit, ze nema smysl shanet Predatora, kdyz dvojka obsahuje stejny motivy a celkove je vyrazne lepsi. Tak temhle tvrzenim neverte, protoze nejsou pravdivy. Na Predatorovi II je zajimavej zacatek posledni stopy, a to prave proto, ze je beze zmeny prejatej z Predatora. Zbytek uz se jednicce nepodoba vubec, a taky se neda poslouchat. Takhle by druhej dil uspesnyho titulu vypadat nemel."  **
 

 Quick and the Dead, The

zaplos: "Hudba hezká, určitě ne zcela typická pro western. Dobře se poslouchá, občas temnější až smutná, hezký motiv v několika skladbách. Půlhodinový soundtrack. "  ***   (24.5.2017)
 

 Quick and the Dead, The (2CD bootleg)

Lokutus: "Velmi vydařená westernová kompozice kombinující monumentálnost starých westernů a Morriconeho minimalismem a výsledek je až překvapivě vyvážený a jako celek velmi dobře samostatně poslouchatelný - záhadou je jenom tracklist: 1. CD má délku téměř 70 minut a druhé pouhých 18 minut."  ****

Stanley: "Obsahuje to sice skoro třikrát víc hudby než oficiální vydání, jenže právě to je ten problém. Skvělé výraznější motivy se utopí v množství nezajímavého tichého pobrnkávání nebo dramatičtějších táhlých íseků, ve filmu jistě působivě doplňujících poklidné či napínavé dlouhé scény, na samotný poslech však příliš fádní, mdlé a nezáživné, vhodné v lepším případě jako zvuková kulisa než na soustředený "příjem". V tomto případě je asi i lepší ten krátký varesák, který zdaleka tak snadno neunudí, i když bohužel spoustu zajímavé hudby postrádá."  ***
 

 RED 2

zaplos: "Silvestriho naprostá průměrná akční hudba se všemi jeho ukázkovými prvky. Něco jako Eraser, jen s jinou melodií. Originální to není ani náhodou, pro Silvestriho fanoušky slušná práce, pro zbytek naprostá zbytečnost. "  ***   (25.2.2015)
 

 Ricochet

Stanley: "Podotknu-li, že by se to klidně mohlo jmenovat Predator 3, bude vše podstatné o tomto soundtracku vyřčeno. :-) Kdyby to bylo trochu delší a jaksi různorodější, mělo by to šanci i na vyšší hodnocení."  **   (10.7.2003)
 

 Romancing the Stone (bootleg, 26 min)

pepak: "Hlavni motiv je OK, zbytek OK neni. Stopy z dalsich soundtracku, co na CD jsou, prumer moc nevylepsujou (snad az na necekane zajimavyho Bodyguarda)"  **
 

 Romancing the Stone (Varese Club)

wito: "celkom zaujimave pocuvanie vas caka pri sountracku tohto razu. na jednej strane je tu prijemny motiv, ktory sa dobre pocuva. je odeny do roznych variacii, no trosku ma po istom case zacne stvat to, ze v podstate pocuvam dokola to iste. navyse su tu treky, ktore bludia az do nepocuvatelnosti. celkovo je to vsak zaujimava raritka vlastnit toto dielko a posledny track sa pocuva naozaj prijemne."  ***   (1.7.2003)
 

 Shattered

zaplos: "Soundtrack naprosto o ničem. Nebýt na závěr trochu romantické skladby a pár dalších zajímavostí, byl by to naprostý odpad. I při své krátké délce to nudí, občas není nic slyšet, je to temné, ale totálně nezajímavě. Jakoby si Silvestri místo skládání odskočil na panáka a nechal to dělat svou kočku. O ničem. "  *   (24.5.2017)
 

 Siegfried & Roy: The Magic Box (bootleg, 53 min)

Salahadin: "Přiznám se, že takhle krásnou hudbu jsem nečekal. Opravdu pohádkově krásné motivy, souhlasím, že místy to připomíná zvukově Mummy Returns, u několika motivů jsem si říkal, "sakra co mi to jen připomíná, dál např. v první skladbě v čase cca 1:26 to je hotovej motiv z Indianna Jonese: Last Crusade, ale jinak jde o jeden z nejlepších a nejlépe poslouchatelnějších soundtracků Alana Silvestriho. Opravdu nelze než vřele doporučit!"  *****   (25.12.2006)

Stanley: "Přistupoval jsem k tomuto zprvu trochu nedůvěřivě, zároveň se zvědavostí, poněvadž se jedná o prakticky neznámý soundtrack z nějakého IMAX filmu (snad nějaký dokument o bílých tygrech v cirkusu nebo tak něco). Brzy mě to však přesvědčilo o svých kvalitách, až jsem byl nakonec nucen poprávu ocenit nejvyšším hodnocením! Je to ížasná bohatá hudba, bezpochyby jedna z nejpovedenějších věcí, co kdy Silvestri složil. Místy to občas připomíná druhou Mumii, ovšem tohle je mnohem pestřejší, příjemnější a melodičtější, nenafouknuté a nespoléhající na sílu velkého orchestru pro vyvolání bombastičnosti. Je smutný paradox, že se jedná o další ze špičkových Silvestriho soundtracků, který neexistuje v oficiální podobě, takže ho není možné normálně sehnat, což je zvláště v tomto případě obrovská škoda. :-( Kvalita zvuku je bohudík skvělá. Skladby nejsou pojmenované, avšak narozdíl od jiných Silvestriho bootlegů (Holy Man, Mouse Hunt 2CD, Quick & The Dead 2CD..) jsou optimálně dlouhé a díky tomu poskytují mnoho prostoru pro rozvíjení a kombinování motivů, pohrávání si různými styly a vytvoření dokonalého harmonického celku. Možná jediná věc, která se tomu dá vytknout, je jeden track ve stylu jazzu nacházející se někde uprostřed. Ten jakoby zabloudil z jiného alba, prostě se tam nehodí, ale vzhledem k tomu, že je naštěstí ze všech skladeb nejkratší, lze to bez větší íjmy přenést přes srdce. Mimochodem na závěr to obsahuje i jednu píseň, jak tomu bývá často na oficiálních OST, ale ta se dá taky zkousnout."  *****   (30.4.2003)
 

 Soapdish

zaplos: "Kulové se vyznám v typech hudby, ale asi něco mezi džezem a mambem bylo toto album. Je to pohodové a poklidné, taneční a relaxační, osobně mi to však moc nesedělo k opakovanému poslechu. Jedenkrát a stačilo. "  **   (11.6.2015)
 

 Stuart Little 2 (bootleg, 58 min)

zaplos: "Zcela tradiční Silvestriho hudba k rodinnému filmu. Zazní jak hrdinské, tak i melodické pasáže, všechno tak, jak už jsme to několikrát slyšeli. Přesto nelze říct, že by šlo o špatnou hudbu, naopak - poslouchá se to dobře, jen je to tak nějak bez emocí. "  ***   (11.6.2015)
 

 Super Mario Brothers (bootleg)

zaplos: "Nikterak významná Silvestriho brnkačka, album průměrné z průměru, Alan si s tím až zas tolik nevyhrál. Typické prvky pro Silvestriho v nejčistším podání. Nejsem hudební znalec, ale od Silvestiho jsem už cosi slyšel a tohle je spíše podprůměr, který posluchače ničím nezaujme."  **   (4.6.2013)
 

 Van Helsing

Salahadin: "Supr hudba! Hned úvodní skladba je úžasná pocta starým hororům a už v kině jsem vrněl blahem, když jsem tu hudbu slyšel. Následuje tok tu divoké a dravé, tu klidnější hudby, skvělý motiv Journey to Transylvania a dojemná závěrečná skladba Reunited, highlight tohoto soundtracku. Je to energická pecka, místy sice hudba zabředává do neposlouchatelných zvuků, ale jen chvílemi a ten zbytek hudby je fascinující, majestátní, velkolepý, temný a mystický. Pro mě jeden z mých TOP a nejlepší dílo Alana Silvestriho. Film je sice tak trochu slátanina všeho možnýho, ale díky hudbě se na něj rozhodně dá dívat!"  *****   (15.2.2007)

zaplos: "Vydařený, nabušený akční soundtrack. Sice za zmínku stojí snad jen hlavní motiv, ale ten je velmi líbivý a podařený a je rozvedený do mnoha skladeb. Album nikdy nenudí. "  ****   (24.5.2017)
 

 Van Helsing (bootleg, 111 min)

Salahadin: "Na tohle jsem čekal hodně dlouho...! Jeden z mých nejoblíbenějších scores ever made dostal 111 minutové vydání, což s sebou vždy nese přítomnost ryze atmosférických zvuků, ale na druhou stranu obsahuje známé motivy v jiném provedení a vícekrát, na což čekám. A že ten dojemný motiv stojí za to! Best score za posledních x let, to mi nikdo nevymluví."  *****   (30.10.2007)
 

 Volcano

VanTom: "Melodický orchestrální akční Silvestriho standard + nevýrazný hlavní motiv. To je vše, co toto CD obsahuje, což ale není vina autora, ale vydavatelství. Největší slabinou soundtracku je totiž jeho délka (29 min), která nedává možnost hudbě se jakkoli rozvinout. A to je škoda, protože těch pár skladeb je jinak opravdu dobrých."  ***

zaplos: "Hudba je hodně podobná Silvestrimu Likvidátorovi, dobře se poslouchá, a ačkoli jde o hodně krátký soundtrack, je to dílo, které stojí za poslech. "  ***   (24.5.2017)
 

 Volcano (Varese Club)

zaplos: "Už krátká původní verze soundtracku byla jen tak tak snesitelná, ale těchto 76 minut je vážně utrpení. V podstatě pořád dokola opakovaná hudba, která navíc není ničím extra zábavná ani zajímavá. Je to ubíjející a Silvestrimu radím zpytovat svědomí."  **   (23.1.2018)
 

 Wild, The

zaplos: "Hudba k animáku obsahuje samozřejmě nezbytných pár písniček (ale docela podařených), instrumentálka má 31 minut a je to zcela průměrná Silvestriho hudba, která neoslní žádným významným motivem, ale také nenudí. Je to standardní výplňová hudba, která posluchače neodradí od opakovaného poslechu, ale také nijak zvlášť nenaladí."  ***   (21.1.2018)
 

 World Soundtrack Awards: Alan Silvestri (kompilace) (re-recording, Brossé)

zaplos: "Velice hezký výběr z Silvestriho tvorby. Tohle musí každého fanouška filmové hudby potěšit. Krásně se to poslouchá, je to kvalitní jak po výběrové, tak i technické stránce. Zazní klasický výběr tvorby, žádné překvapení, ale i tak to musí potěšit. "  ****   (24.5.2017)
 

 Young Guns 2 (bootleg)

Lavran: "Tohle album mě zklamalo od samého začátku do jeho konce. Hlavní motiv je poměrně zdařilý ovšem celý ho kompletně kazí fakt, že zhruba v polovině se změní na popový odvar a zalíbení se v jedem moment přetaví v odpor. Dalším mínusem pak je časté Silvestriho sebevykrádání (především pak Predátora) a nevýraznost zbytku desky, která vám v hlavě nezůstane ani hodinu po poslechu. Jediným kladem snad zůstává, že onen hlavní motiv je v poslední skladbě uveden v alternativním instrumentálním podání, kde již zní mnohem, mnohem lépe....:)"  **   (17.4.2007)
 


 


TOPlist