Ennio Morricone


 Addio, fratello crudele

Kalidor: "Povětšinu soundtracku jsem hledal něco líbivého, jeden příjemnější motiv zde sice je, ale vyskytuje se zřídkakdy. Nejvíc asi zazáří v kratší předposlední skladbě. Ale na celý soundtrack je to málo."  **   (6.5.2007)
 

 Al cuore si comanda (+ A. Morricone)

Kalidor: "Průměrný soundtrack, který mě spíše uspával a ničím výrazným nevyvedl z nudného dojmu. Již první skaldba mi hodně připomínala jinou Morriconeho skladbu (ze soundtracku "Metti Una Sera A Cena"), ale v méně přitažlivém provedení. Zajímavým bodem je píseň, která je u většiny jiných soundtracků plusem, tady je píseň "Al cuore si comanda" zklamáním. Naopak co znělo chvíli dobře je jakýsi remix či co "La moda", který dle slov opěvuje Morriconeho a jeho tvorbu :-) Kdyby tam ale elektronicky neupravovali zpěv tak to mohlo být mnohem hezčí."  ***   (24.3.2011)
 

 Allonsafan

Kalidor: "U první skladby jsem se nemohl ubránit dojmu hopsavé skladby z filmu Monty Python a Svatý Grál kde je Sir Robin opěvován doprovodnými muzikanty :-)) Jinak bych ještě rád vypíchnul něco zajímavého ze soundtracku, ale není co :-) Skladby s chorály jsou spíše utrpením a např.z motivu "Dirindindin" mně začala po chvíli drnčet hlava :-)"  **   (27.3.2011)
 

 Assoluto naturale, L'

Kalidor: "Tento soundtrack jsem si velice oblíbil díky jeho úvodní skladbě (v rytmu kytary pomalu se rozvíjející). Ostatní skladby se mi už tak moc nezalíbily, za tou povedenou úvodní trochu zaostávaly, až časem jsem i v nich našel krásu ,např. svižná "SEMBRAVI DESIDERARE", či trochu slabší varianta úvodní skladby na závěr. "  ***   (25.7.2008)
 

 Attentato, L'

Kalidor: "Když jsem si pustil tuto "nádheru" tak jsem měl pocit jako by někdo zároveň pustil vysavač, ale ejhle ono to bylo L´Attentato. Na celém hudebně-odpudivém soundtracku se krčí jedna malá líbezná skladba "Valzer all'Ambasciata", toť vše :-("  *   (3.4.2011)
 

 Attenti al buffone

Kalidor: "Soundtrack začíná grandiózní overturou, která přejde do lehce rozverné podoby, ale stále pro mne strhující! Další skladby jsou velice sluchulibé a pokazí se to až posledními třemi tracky. Veliká spokojenost!"  ****   (24.3.2011)
 

 Baaria

Kalidor: "Baarii hodnotím jako průměrný soundtrack, avšak Ennio Morricone má mou hlubokou poklonu jak dokáže stále skládat hezky poslouchatelné soundtracky. Úvodní jedenáctiminutová "sinfonia" je příjemná a kupodivu prokládané mluvení nepůsobí rušivě, ale spíše hezky dotváří atmosféru skladby. Nejoblíbenější skladba soundtracku - "Brindisi"."  ***   (27.1.2010)
 

 Bambini ci chiedono perché, I (Dagored 2003, 43 min)

Kalidor: "Pár motivů v mnoha variacích. Bohužel ani jeden mě nenadchnul, úplně by mi stačil první a poslední track."  ***   (27.3.2011)
 

 Banda J. & S. - Cronaca criminale del Far West, La

Kalidor: "První polovina soundtracku (tedy první 3 skladby) moc nenadchnou, avšak druhá půlka je už rozhodně výrazná, a to jak dvěma hravými, rytmickými úlety "WANTED DEAD OR ALIVE" a "THE SALOON´S GIRLS", tak zejména pro mě nejstěžejnější skladbou soundtracku : něžné téma pomalu se rozvíjející a zvýrazňující až nakonec podtržené lehkým rytmem ("SWEET SUSAN"). "  ***   (3.4.2011)
 

 Bandito dagli occhi azzurri, Il

Kalidor: "Půlku soundtracku tvoří skladby, které stojí za pozornost, především druhá skladba "Madre Assente #1", která se sice pomalu line, ale vábivě :-) Dále skladba "Esecuzione Radiofonica", která zní jako klasická hudba, ale v půlce se do ní přidá rytmus a je to bomba :-) Jinak na soundtracku jsou také rytmicky zbrklé skladby, které teda nemusím (v tomto provedení)."  ***   (3.4.2011)
 

 Barone, Il

Kalidor: "Až na skladbu "Sottintesi" krásný, melodický soundtrack. Některé motivy jsou opravdu zdařilé - "Sara", "Sicilia" a "Tema Claudine". Bohužel píseň "Temptation" v podání Amii Stewart jsem moc neprožíval."  ****   (24.3.2011)
 

 Bataille de San Sebastian, La (33 min)

Kalidor: "Skvělý soundtrack, kterému jen trochu schází lepší kvalita, to trochu zamrzí. Naprosto skvělý love theme!"  *****   (22.11.2005)
 

 Battaglia di Algeri, La (+ G. Pontecorvo) (40 min)

Anthony: "Jedna z raných Morriconeho prací zaujme militaristickým tématem a pak nádherným jednoduchým tématem Aliho, které se objevuje ve dvou verzích. Kromě toho ovšem (jak je Morriconeho zvykem) najdeme na soundtracku i několik skladeb, které jsou spíše disharmonické (téma konspirace či mučení)."  ****   (8.1.2007)
 

 Bellissimo novembre, Un

Kalidor: "V pěti skladbách se toho moc krásného nenachází, motiv "NUDDU" v čistě orchestrální, či zpívané podobě nejvíc zaujme. Potom snad už jen "ANCORA PIU´ DOLCEMENTE" přpomínající mi nevím proč dobu socializmu, no toho dojmu se prostě při poslechu této skladby nemůžu zbavit :) Celkově ale těchto pět skladeb vytvoří nadprůměrný Morriconeho soundtrack."  ****   (28.12.2008)
 

 Bianco, rosso e verdone

Kalidor: "Na soundtracku se střídají svižnější "veselé" motivy s pomalejšími "smutnými" motivy. Mně osobně se víc zalíbily ty smutnější, a to milostný motiv a hlavně houpavá melodie z motivu " Mia Cara Nonnina". "  ****   (14.11.2004)
 

 Bibbia: Abramo, La (17 min)

Kalidor: "Vzhledem k tomu, že tento soundtrack je tvořen zároveň s M. Frisinou a je na soundtracku popsané kdo co složil tak musím konstatovat , že Frisina se vytáhnul !! Od Morriconeho se mi nejvíc líbil poslední motiv."  ***   (3.4.2011)
 

 Bulworth

Kalidor: "Soundtrack tvořený dvěmi dlouhými skladbami. První melodii tvoří překrásná melodie dá se říci typicky morriconeovská v podání smyčců, ženských vokálů a sem tam do toho klavír, prostě nádhera, místy to dostane i lehký nádech dramatičnosti. Druhá skladba je úplný opak, je trochu zběsilá a není tak líbivá jako ta první. Ale už kvůli té první skladbě soundtrack rozhodně stojí za hřích:)"  ****   (25.11.2007)
 

 Buone notizie (LP)

Kalidor: "Komentář k tomuto soundtracku spíše využiji jako varování před skladbou "Sindrome Da Improvvisazione", protože tahle kakofonie mává pojmu "líbivá hudba" z hodně velké dálky. Ostatní motivy u mě rychle upadly v zapomnění. Takže žádná sláva :-("  **   (3.4.2011)
 

 Buono, il brutto, il cattivo, Il (GDM 2001, 58 min)

MorriconeTheGod: "Jeden z nejlepších Mistrových westernových soundtracků. Hlavní motiv z první skladby není nic moc, ale je typicky Morriconovský. Největší bombou alba je poslední skladba The Trio, která je naprosto ížasná, začíná zvolna a uprostřed jsou dva překrásné žesťové vrcholy. Zbytek soundtracku se nese v unavené mexické náladě plus pár podivně pohřebních mužských sborových skladeb."  *****   (4.9.2006)
 

 Buono, il brutto, il cattivo, Il  (Quartet, 3CD)

zaplos: "Nevím, jestli je to tato edice, ale hodnotím Expanded Original MGM Motion Picture Soundtrack z roku 2020, je to 174 min dlouhé. Je to naprostá klasika, vynikající hudební momenty, samozřejmě na rozsahu 3 CD najdeme i tracky, které zrovna moc neosloví, ale mít takto ucelenou tak dobrou hudbu, je rozhodně obohacením pro každého fanouška této hudby. Výborné."  ****   (9.1.2021)
 

 Butterfly

Kalidor: "Dalo by se říci romantické album, až na pár dramatických vyjímek, které tuto romantiku trochu ředí a které žel pro jejich disharmonii ze zvyku přeskakuji, musí být na ně asi hodně trpělivá a vnímavá nálada aby se daly překousnout :). Avšak to romantické snění mi zde na první poslech nepřijde příliš úchvatné a proto to zatím víc jak 3 * nevidím, možná časem se do této hudby více ponořím a změním i její hodnocení, kdo ví."  ***   (28.12.2008)
 

 Cacciatore di navi, Il

Kalidor: "Jádro soundtracku se nese kolem dvou hlavních motivů, ve kterých Morricone geniálně využil své umění gradace, minimalistického hypnotizujícího podkladu do jednoho z motivů a opět perfektní atmosféra soundtracku je navozena i díky panově flétně. Tento soundtrack obdivuji již léta, a těch dvou neposlouchatelných skladeb "HUNTERS ON THE FORECASTLE" a "AT THE BOTTOM OF THE OCEAN" si nevšímám ;-)"  *****   (28.12.2008)
 

 Cartoni animati

Kalidor: "Hodnocení tohoto ostu kolísalo mezi 2* (hlavně díky "rozverným" skladbám "CARTONI ANIMATI" či "FILASTROCCA") až ke 4* díky zvukomalebným a prostorově krásně rozprostřeným skladbám ("ANTICO AMORE", "STRUGGENTE" či "DOLCE, DOLCE" s lehkou melodií španělky ve spojení s orchestrem). Takže průměr, ale ty "rozverné" mi po chvíli už začaly lézt krkem :)"  ***   (28.12.2008)
 

 Casa bruciata, La

Kalidor: "La Casa Bruciata velmi připomíná místy The Mission, některé skladby však i přes tu podobu stojí za poslech ("UOMINI IN ESODO", ještě taky "TONY E IL RAGAZZO"). Celkově mi však soundtrack vyznívá jako slabší odvar The Mission. Chtělo by to více "UOMINI IN ESODO" :)"  **   (24.3.2006)
 

 Casse, Le (LP, Bell 1972, 41 min)

Kalidor: "Mimo 2 zvláštní skladby ("Virage Dangereux" a "Ma Non Troppo Erotico") je soundtrack tvořen příjemnými rytmickými (úvodní skladba) a milostnými motivy. Avšak jejich chytlavost již pro mě oposloucháním trochu ztratila kouzlo."  ***   (28.2.2011)
 

 Casse, Le (DRG 1999, 36 min)

Kalidor: "Soundtrack z belmondovky zní trochu jinak než jak bych u Morriconeho belmondovky čekal, nebo aspoň druhá polovina, řekl bych taková lehčí příjemná hudba (včetně "řeckých" skladeb - ty ovšem u mě neslavili úspěch). U mě však nad 3 hvězdičky nee :)"  ***   (28.2.2011)
 

 Casualties of War

Kalidor: "Jeden ze soundtracků, kde Panova flétna dostala úžasnou možnost vytvořit jednu z nejpůsobivějších atmosfér pro film (podobně jako v "Tenkrát v Americe"). První skladba je pro mě Alfou-Omegou celého soundtracku, dlouhá skladba začínající již zminěnou flétnou, přes houpavé melodie v podání chorálu a do toho sem tam velice působivý nástup smyčců jako erupce, při které se až tají dech. Dále se ústřední melodie objevuje v jemnějších a kratších skladbách. Jsou tam i melodie méně libozvučné pro temnější atmosféru, bez kterých se film daného tématu neobejde. Jednoznačně velice působivý soundtrack."  *****   (28.12.2008)
 

 C'era una volta il west (38 min)

BONOBON: "Legendární hudba s legendárními a nezapomenutelnými motivy (Man with a Harmonica je až nadpozemsky geniální), ale album za moc nestojí.. soundtrack se s výjimkou ívodu, konce a zmíněné melodie MwaH skládá v podstatě z toho nejméně zajímavého (přesněji řečeno nejméně poutavého), co Morricone pro Leoneho western složil, a to je velká škoda.."  ****   (24.8.2004)

zaplos: "Sice je to neskutečně známý film, ale hudba k němu není až zas taková pecka. Ano, motivy jsou superznámé, ale když to vezmu kolem a kolem, jistě existuje řada lepších a záživnějších soundtracků. Z piety a úcty k Morriconemu 80 %, osobně spíše ale 60."  ****   (29.12.2020)
 

 C'era una volta il west (GDM, 65 min)

Salahadin: "Stačí několik desetin první vteřiny hudby a už víme, o co jde. Hudba, která přerostla hranice pouhého doprovodu k filmu. Hudba, která se poprávu stala nesmrtelnou klasikou a troufám si tvrdit, že i tím nejlepším, co bylo kdy k filmu stvořeno. Nesmrtelný vokál Susanne Rigacci, neuvěřitelně jímavá hudba, při které vás mrazí. Motiv Cheyenna, osudový motiv znějící v Il Grande Massacro a třeba pouze osamoceně znějící harmonika...to vše netřeba představovat. Spolu s geniálním filmem jde o nezapomunutelný zážitek. Ennio, díky."  *****   (8.8.2006)
 

 C'era una volta il west (bootleg, 138 min)

zaplos: "Zcela názorná ukázka Morricone díla - výborné motivy a skvělé skladby se střídají s tzv. údržbou. Moc Morricone díla nemusím a toto je typická ukázka, jak tak známé a výtečné dílo se nemusí až zas tak líbit jednomu posluchači. Ale přiznávám - klasika."  ***   (23.7.2011)
 

 Città violenta

Kalidor: "Již úvodní motiv mi trochu připomíná akčnější skladby z La Piovry, tento motiv se zde vyskytuje víckrát a celkem jsem si jej oblíbil, některé jeho varianty jsou velmi působivé ("RITO FINALE" a "DOLCEMENTE ACRE"). Např. ve skladbě "RITO FINALE" je tento motiv úžasně hypnotizující, z počátku monotónní melodie se postupně obohacuje o další nástroje a postupně sílí až nakonec se k ní přidají i hlasy, které tuto hypnotizující melodii finišují. Celkově však cd moc skladeb příjemných na poslech nemá."  ***   (28.12.2008)
 

 Clan des Siciliens, Le

Kalidor: "ústřední motiv Sicilského klanu je moc pěkný, avšak soundtrack je složený převážně jen z něj a skoro všechny skladby jsou jen různými variantami pořád dokola toho samého. V tomto případě je podle mě více variant jedné melodie na škodu, chtělo by to spíše více melodií."  ***   (22.2.2005)
 

 Classe operaia va in paradiso, La

Kalidor: "Myslím si, že nebudu ani moc subjektivní když tento soundtrack označím za neposlouchatelný. Ani ten hlavní motiv není pěkný :("  shit!   (22.11.2005)
 

 Come imparai ad amare le donne

Kalidor: "Veskrze všechny motivy jsou poslouchatelné, ale jen k některým se budu vracet - "Pioggia sul tuo viso", "La Diva", "La Donna Gattina" a "La donna romantica"."  ***   (26.3.2011)
 

 Corleone (Screen Trax 2002, 42 min)

Kalidor: "Soundtrack obsahuje několik motivů, které se střídají za sebou v různých variantách. Z nich se mi nejvíc líbí "ADDIO A PALERMO" a "UNA VOCE DAL CARCERE", ty můžu poslouchat pořád dokola :)"  ****   (27.6.2004)
 

 Cosa buffa, La (Cinevox 2004, 68 min)

Kalidor: "Nic vyjímečného, neustále omílající se motiv, ale !...než jsem doposlouchal soundtrack až do konce tak se mi tento motiv ve znění různých nástrojů, zpěvu Eddy Dell´Orso a doprovodu smyčců, velice zalíbil . Skladeb je sice možná zbytečně moc, ale raději více skorostejných než méně :) Co na soundtracku trochu vyčnívá pozitivně je skladba "PENSANDO A MARIA", která mě zaujala možná tím, že je trochu jiná než ostatní, klavírní melodie se střídá s "trhanými" smyčci, no vzbuzuje ve mně zvláštní oblibu."  ***   (28.12.2008)
 

 Così come sei (Prometheus, 35 min)

Kalidor: "Soundtrack z kategorie romantických, z těch lepších, netuctových. Něžností zde Morricone opravdu nešetřil a až na dvě diskotékové skladby je to skoro celistvá romantika. Na vrholu těchto emotivních melodií je moje oblíbená "AMORE PER AMORE", ale naštěstí to není jediný povedený a působivý romantický motiv soundtracku. Romantikům doporučuji."  *****   (22.11.2005)
 

 Crescete e moltiplicatevi

Kalidor: "Vše se točí vlastně kolem dvou motivů a jejich nekonečných variací. První motiv "Brontolone" je takový zvláštně poťouchlý experiment, který ale moc nechytne. Druhý motiv "Crescete E Moltiplicatevi" oplývá typickým ženským zpěvem-vzdycháním (který Morricone často používá), ale na tomto albu to není nic extra."  **   (3.4.2011)
 

 Crossing the Line

Kalidor: "Soundtrack je vyvážený z hlediska střídání příjemných motivů s těmi méně líbivými, ale nevím jestli je to zrovna klad. To hlavní téma je moc pěkné, avšak nedá se říci, že bych něco podobného dosud neslyšel v Morriconeho tvorbě, čili nic nového."  ***   (22.11.2005)
 

 Da uomo a uomo (26 min)

Salahadin: "Docela zvláštní westernová hudba. Pro mě vytváří dvě části - na jedné straně docela nestravitelná kakofonická kytara + další nástroje, těžkopádné sbory - na druhé straně vyloženě výborné skladby, kde Ennio předvádí hotovou hudební poezii, např. Mystic and Severe a krásné jemné sbory v tracku č. 13 Monody For Guitar (Version lll). Naopak skladba Ghost je vážně vhodná pro temné rodinné seance."  ****   (8.8.2006)
 

 Da uomo a uomo (GDM 2004, 47 min)

Anthony: "Jedno celkem slušné téma neustále dokola - variování tématu je přitom celkem minimální."  ***   (14.1.2007)
 

 Dame aux camélias, La (Prometheus, 34 min)

Kalidor: "Celý soundtrack má takový melancholický, smutnější nádech což není rozhodně na škodu, v takových náladách bývá nejcitovější hudba. Na tomto soundtracku tuto náladu většinou navozuje klavír a to velmi dobře! Skladby jako "LES AMANTS", "PASSACAGLIA" či "DES AMOURS SANS AMOUR" jsou tak nádherně smutné. Tahle krása však tvoří pouze asi polovinu soundtracku, ale tesklivostí zde Morricone nešetřil."  ****   (22.11.2005)
 

 Dame aux camélias, La (Cinevox, 59 min)

Kalidor: "Tato rozšířená verze přináší navíc úžasnou valčíkovou skladbu v rytmu tahací harmoniky "Petite créature (Nr.2)". Dalším příjemným bonusem je nádherná variace hlavního motivu "Alfonsina delle camelie"."  *****   (6.3.2011)
 

 D'amore si muore (Screen Trax 2000, 47 min)

Kalidor: "Romantika v podobě pár "love" motivů okořeněná klavírem. Soundtrack díky malému počtu opakujících se motivů zdá se trochu monotónní, ale na druhou stranu neobsahuje disharmonické "rušivé" skladby a celkově působí uvolňujícím, relaxačním dojmem."  ****   (14.11.2004)
 

 Days of Heaven

Kalidor: "Celkově se soundtrack nese v takovém melancholickém nádechu ("HARVEST", "THRESHING", "THE HONEY MOON"). Nejvýraznější skladbou je pro mě "THE RETURN" - příjemná kytarová melodie s pozdějším nástupem dalších nástrojů, zbytek cd průměr. "  ***   (7.10.2004)
 

 Dietro il processo (LP)

Kalidor: "Jeden k smrti nudný motiv, který zde zní v různých variacích. Ale žádná už mu nepomůže aby se to dalo s chutí poslouchat :-("  **   (26.3.2011)
 

 Difetto di famiglia, Un

Kalidor: "Soundtrack plný nádherných skladeb bez rušivých disharmonických elementů. Obzvlášť hravé skladby (třeba úvodní stejnojmenná staccato skladba) navodí příjemnou hravou atmosféru. Romantické skladby mě kupodivu ani tak nebraly jako ty hravé, rytmičtější, ty se opravdu Morriconemu povedly. "  ****   (27.2.2011)
 

 Dimentricare Palermo

Kalidor: "Hlavní motiv "Dimenticare Palermo" je dost bída, vzdáleně připomíná dramatické motivy z La Piovry. Jinak celkově jsem pouze ve dvou tracích našel alespoň krapet zalíbení - "Il Vecchio Principe" a "Il Ragazzo del Gelsomini"."  **   (26.3.2011)
 

 Disclosure

Kalidor: "Abych pravdu řekl, tak mě tento soundtrack celkově nijak extra nenadchl, jedině první skladba "SERENE FAMILY" se mi moc líbí a pak ještě to samé téma ve smutnější podobě "SAD FAMILY". Zbytek jsou pro mě ne zas tak moc zajímavé skladby, ale nemám to ještě moc naposlouchané takže si to časem buď ještě oblíbím, nebo z toho úplně zblbnu :)"  ***   (28.12.2008)
 

 Disubbidienza, La

Kalidor: "Tento soundtrack řadím u Morriconeho k top romantickým jaké kdy složil. Něžné romantické melodie jsou plné krásných emocí, romantika mistrně převedená do nejpůvabnějších tónů."  *****   (26.3.2011)
 

 Domenica specialmente, La

Kalidor: "Z těch pár skladeb co Morricone složil k tomuto filmu se mi paradoxně líbily všechny kromě 13-ti minutového hlavního motivu "La Domenica Specialmente". Za zmínku stojí třeba valčíková "Specialmente La Fisarmonica" v podání tahací harmoniky, ale hlavně krásná, snová skladba "Tra Demenica E Lunedi". "  ***   (27.3.2011)
 

 Dove vai in vacanza? (LP)

Kalidor: "Na tomto soundtracku se podílelo vícero skladatelů. Ze skladeb, které složil Ennio Morricone vyčnívá nade vše trochu ulítlá, ale chytlavá skladba "Laringomania"."  ***   (26.3.2011)
 

 E ridendo l'uccise

Kalidor: "Soundtrack nesoucí se ve středověkém duchu podobně jako třeba "I Magi Randagi" či "La Venexiana". Některé tracky jsou opravdu skvostné - např. hned druhá skladba "La Ferrara Delle Burle" začínající hrou fléten, následně se přidávají další nástroje orchestru až po fanfárové vyvrcholení (trochu připomínající Black Adder) a v meditačním rytmu doznívající vokály. Další vyníkající skladbou je "Grazia Piu Che Virtu" kde si Morricone doslova vyhrál s vokály, které v hravém rytmu doplňuje orchestr. A ještě jedna dojímavá skladba, která se stala ihned mojí oblíbenou - "Dolce Donzella"."  ****   (20.2.2011)
 

 El Greco (RCA, 33 min)

Kalidor: "Celé album působí těžším, naléhavějším dojmem. Avšak v tom dobrém slova smyslu. Sbory zde dobře navozují historickou atmosféru, avšak na tomto soundtracku zrovna skladby se sbory nepatří k mým oblíbeným. Rozhodně je potřeba mít na poslech tohoto soundtracku tu správně sentimentální náladu ;-)"  ***   (28.1.2010)
 

 Fiore delle mille e una notte, Il

Kalidor: "Většina motivů je čistě ve varhanním provedení, ale tyto skladby mi přijdou jako ta stinnější část soundtracku, jelikož jsou velice nudné a nezáživné. Kladnou částí soundtracku jsou motivy "Tema Di Dunja" a "Tema Di Aziza", mají příjemnou atmosféru a trochu připomínají Marca Pola, už jen kvůli nim by mě zajímalo jak působí ve filmu."  ***   (22.11.2005)
 

 Fiume di dollari, Un

Kalidor: "Nejkrásnější skladby soundtracku se týkají jednoho melodického motivu, jejich zpívané verze (ať již úvodní anglická či závěrečná italská - obě v podání zpěváka Gino) jsou skvostem soundtracku + samozřejmě jejich instrumentální variace. Na některých dalších skladbách je dost znát horší kvalita díky jejich datu vzniku."  ****   (28.2.2011)
 

 Forza "G" (Cinevox 2002, 40 min)

Kalidor: "Hlavní motiv "FORZA G" tvoří velmi jednoduchá, rytmická melodie, která při poslechu nutí k pokyvování hlavou či poklepávání nohou do rytmu :) Je prokládána krásným motivem "SOSPESI FRA LE NUVOLE". Obzvlášť krásná a něžná je poslední skladba, kterou se ani neobtěžovali uvést na tracklist. Mimo hudby jsem se také zamiloval do půvabné a polonahé Barbary Bouchet na zadním coveru a potisku CD, ale těmi hvězdičkami samozřejmě hodnotím jen hudbu, fakt skvělá :)"  *****   (28.12.2008)
 

 Foto proibite per una signora per bene, Le

Kalidor: "Pokud se procedí soundtrack a vyjmou neposlouchatelné tracky, zbyde hrstka vesměs rytmických skladeb z nichž nejpříjemnější je hned úvodní stejnojmenná skladba."  **   (27.2.2011)
 

 Frantic

MorriconeTheGod: "Soundtrack připomínající Morriconeho starší dílo Le Professionnel. Zdá se, že pro Francouzské filmy má mistr určitou šablonku, kterou přiloží a... ale hudba není vůbec špatná. Zakladem je kombinace klasického orchestru a prvků moderní hudby zvláště bicích tak jako v již zminěném Le Professionnel. CD však zabředává do unavené monotónosti. "  ****   (11.12.2006)
 

 Fräulein Doktor

Kalidor: "První 2 tracky jsou něco co se bojím pojmenovat hudbou. Na soundtracku je bohužel všehovšudy jeden ucházející motiv (nejlepší je v posledním tracku). Zbytek (snad mimo jedné klasické skladby "Reception At The Embassy") snad ani nestojí za řeč."  **   (28.2.2011)
 

 Gabbia, La (36 min)

Kalidor: "Povětšinou různě zpracované téma již známé ze soundtracku Profesionál (skladba "IL RITORNO"). Příjemné na poslech je však pro mě kromě již zmiňované skladby pouze její poklidnější varianta ("LAURA") či čistě v klavírním provedení ("SOLO")."  ***   (6.8.2004)
 

 Gatto, Il

Kalidor: "Kdybych měl napsat co se mi na tomhle soundtracku líbí tak by to určitě nebylo hlavní téma - jako bych už něco podobného víckrát slyšel jen trochu obměněné. Co bych chtěl na tomto soundtracku vyzdvihnout jsou dvě skladby : "L´ATTICO ILLUMINATO" a "TERRAZZA" (a částečně i "SAMBA IN TRIBUNALE"), jelikož jsou to jemně rytmizující skladby s nesmírně relaxačním účinkem, které mi připomínají atmosféru italských a francouzských filmů 70´ let, takové už dnes nejsou v módě, ale jsou pro mě silně nostalgické a vyzařují pohodou. "  ***   (28.12.2008)
 

 Genio, due compari, un pollo, Un

Kalidor: "Hravé příjemné, rozverné melodie střídají Morriconeho těžko posluchatelné experimenty a tak vzniká průměrný soundtrack, který neurazí ani nenadchne."  ***   (20.2.2011)
 

 Giardino delle delizie, Il

Kalidor: "Na úvod zazní rytmická bigbítová pecka, kterou vystřídá přesný opak - disharmonické Morriconeho šílenosti. Co stojí za povšimnutí je poslední skladba "Peccato Originale", která je sice taky šílená, ale úplně jiným způsobem než jak jsem u Morriconeho zvyklý. Působí velmi depresvním, skličujícím dojmem, ale vůbec netrhá uši jako předchozí šílenosti. Tuto skladbu bych si dovedl živě představit v nějakém sci-fi filmu, nebo ještě lépe sci-fi hororu!"  **   (20.2.2011)
 

 Gino Bartali: L'intramontabile

Kalidor: "Začátek a konec soundtracku se zajímavým prvkem - vložením vzdechů cyklistického závodníka, jsou asi "nejlepšími" částmi soundtracku. Bohužel. Zbytek soundtracku působí docela nudně, zdlouhavě a tuctově."  **   (20.2.2011)
 

 Giocattolo, Il

Kalidor: "Půlku soundtracku tvoří trochu odpudivá hudba (někde trochu víc odpudivá) a druhou půlku (tu menší) jeden ucházející motiv v různých variacích. Nejpříjemnější variace tohoto motivu je ve skladbě "Una Tenera Moglie"."  **   (26.3.2011)
 

 Gioco di Ripley, Il

Kalidor: "Začátek v hypnotizujícím drnkání nekonečné melodie čembala za doporovodu všeho možného přechází v druhé půli skladby do zvrácenější a tudíž méně líbivé podoby. Zbytek soundtracku tvoří více či méně dramatické skladby z nichž bych vyňal jakožto příjemné melodické vyjímky "Louise" a "In Registrazione"."  ***   (3.4.2011)
 

 Giordano Bruno

Kalidor: "Hlavní motiv je krásný, obzvlášť ve varhanním provedení. Dále jsou tu náboženské zpěvy, které jistě potěší posluchače zajímajíc se o duchovní hudbu, ale já jsem si tyto "Hallelujah, Hallelujah" i přes jejich nepopíratelnou zajímavou atmosféru užil až do Hallelujah .-)"  **   (28.2.2011)
 

 Giovanni Falcone: L'uomo che sfidà cosa nostra

Kalidor: "Začátek a konec tvoří nádherné skladby (obzvlášť milostné téma), ale jinak střed je dramatický - hudebně hůře stravitelný. "  ***   (28.12.2008)
 

 Giudice e il suo boia, Il

Kalidor: "Film z něhož je tento soundtrack se nazývá také "Der Richter und sein Henker" či "Assassinio sul ponte". Nicméně pro tuto diskografii je podstatný název na soundtracku (či soundtrackcollectoru). Hlavní motiv je celkem průměrný, stejně tak hravé motivy. Výraznější jsou variace motivu "Meditazione ...". Absolutní jedničkou je pro mě lehce rytmická skladba "Affresco Con Bambino"."  ***   (26.3.2011)
 

 Giustiziere, Il

Kalidor: "Hudba tohoto soundtracku mými uši jen tak prošuměla bez výraznějšího povšimnutí. Jediný zádrhel byl ke konci u jediné disharmonické skladby, jinak je to celkem hezký, ale nikoliv líbivě výrazný poslech."  ***   (26.2.2011)
 

 Grande silenzio, Il

Kalidor: "Ústřední motiv je nádherný, je největším kladem soundtracku. Mimo něj ještě 3 skladby stojí za povšimnutí, a to "VOCI NEL DESERTO" kde hlavní motiv pějí ženské hlasy a vytváří to zvláštní atmosféru, dále "GLI ASSASSINI E LA MADRE" s dramatickým začátkem, avšak potom dostane mírně orientální nádech, no a ještě za zmínku stojí "INVITO ALL´AMORE", která se vytříbí do přijemné podoby s variací hlavního motivu. Nejvýraznější podobu však soundtracku dává hlavní motiv. Ostatní skladby, které jsem zmínil, mě zaujaly až později a jejich kouzlo není patrné na první poslech, no a skladby, které jsem nezmínil tvoří dramatickou výplň cd, která momentálně za slova chvály rozhodně nestojí."  *****   (3.4.2011)
 

 Grazie, zia

Kalidor: "Celý krátký soundtrack stojí především na jedné dětmi zpívané melodii. První track je naprosto famózní, jelikož tuto dětskou melodii doprovází výborný bigbeatový rytmus. Ve druhé skladbě tento bigbeatový podklad odpadá a zůstává jemnější provedení, ale ten chytlavý rytmus mi tam už trochu chyběl :-) Poslední song je velmi pěkný, naštěstí má už jinou melodii :-)"  ****   (3.4.2011)
 

 Hamlet

Kalidor: "Hamlet má několik nádherných motivů ("Hamlet", "The King is dead"...), ale také několik poslechově nepříjemných skladeb. Ty krásné jsou především v první polovině."  ****   (6.3.2011)
 

 Harem, L'

Kalidor: "Většina z těch pár tracků je jen jakási psychedelická saxofonová melodie, která začne velmi rychle lézt na nervy. Zůstává tak jediným světlým momentem soundtracku skladba "Sei Corde" kde zní celkem dobře španělka gradující postupně až k hezkému finiši za doprovodu bubnů."  **   (27.3.2011)
 

 Holocaust 2000 (51 min)

Kalidor: "Většinu soundtracku tvoří dramatická hudba vytvářející takovou apokalyptickou atmosféru. Nebýt hlavního motivu, který tvoří světlou vyjímku, tak bych se asi k tomuto soundtracku nevracel."  **   (22.11.2005)
 

 Che c'entriamo noi con la revoluzione?

Kalidor: "Celkově příjemný soundtrack vycházející trochu z motivu "ADDIO A CHEYENNE" z filmu Tenkrát na západě. Těch příjemných, lehce houpavých melodií je tu více i když spíše jen hromada různých variací. Osobně mám nejradši stejnojmennou skladbu soundtracku - je to track č.10. V ní hraje po celou skladbu doprovod barové piáno a hlavní melodii si předávají různé libozvučné nástroje. "  ***   (3.4.2011)
 

 Chi l'ha vista morire?

Kalidor: "Krásný soundtrack založený hlavně na dětských sborech. Vzdáleně bych to přirovnal k Les Choristes Bruna Couloise. Nejvíc se mi líbí ty sbory ve skladbě "Canto Della Campana Stonata"."  ****   (6.3.2011)
 

 I... comme Icare (GDM 2001, 46 min)

Kalidor: "Soundtrack bych rozdělil asi do tří částí. 1) Skvělé motivy - "LA VERITE ET LE SOLEIL"(znějící monotónně a přece krásné), "SENTIMENTAL"(můj oblíbený) a "PRELUDE A ICARE"(monumentální varhany obzvlášť v 18. skladbě i s orchestrem). 2) Průměrné motivy - např. dramatický "ICARE" no a 3) Zbytek (čili nic moc) - např. 2. a 3. skladby znějí jak hudba k nějakému výročnímu projevu či odhalení památníku (ale jsou tu i horší skladby :). Jinak je to asi jediný soundtrack kde se Morricone směje (na coveru pod CD)."  ****   (14.11.2004)
 

 Idoli controluce  (22 minut)

Kalidor: "Ač se na soundtracku nevyskytují žádné disharmonické skladby tak nestojí ani za starou bačkoru. Možná tak akorát úvodní song."  **   (27.3.2011)
 

 Immoralità, L' (CAM, 29 min)

Kalidor: "Krásná ukázka jak lze krásnou melodii v různých variantách podat a pokaždé je to krásné trochu jinak :) toho je důkazem tento soundtrack."  *****   (3.8.2004)
 

 Imputazione di omicidio per uno studente

Kalidor: "Jediný ucházející motiv "Un po' per giorno" mě celkem příjemně oslovil, ale i tak žádná sláva (včetně jeho zpívané podoby). Zbytek soundtracku tvoří nevýrazné motivy či Morriconeho oblíbené pazvukárny."  **   (27.3.2011)
 

 In fondo al cuore

Kalidor: "Hlavní motiv je sice vykradená Morriconeho vlastní L´Immoralita a na jiných místech se mi taky zdálo, že to jsou některé starší věci znovupoužité, ale soundtrack má pár velice zajímavých stop vyjmu-li několik šílených skladeb. Z těch příjemných mají některé sentimentální atmosféru jak v La Piovře (L´AMORE DI UNA MADRE v mnoha variantách), některé dobře vyznívají třeba i s elektrickou kytarou (DI NOTTE). Za zmínku také určitě stojí dětský pěvecký sbor ve skladbě BAMBINI !!!"  ***   (28.12.2008)
 

 Incontro (CAM, 31 min)

Kalidor: "Romantické album tvořené melodiemi hlavně v podání klavíru, nic moc složitého, ale pěkné, nejvíc se mi líbí motiv "PER CLAUDIA". Pomalé melodie jsou v některých místech zrychleny a rytmičtější což se mi zalíbilo (např. ve 4 a 5 skladbě). Jsou tu i svižnější skladby taky v romantickém nádechu ("SCHERZO UN PO´ TRISTE", "PATRIZIA"), které se mi začínají po více poslechnutích čím dál tím víc líbit."  *****   (28.12.2008)
 

 Intoccabili, Gli (Alhambra, 29 min)

Kalidor: "Úvodní příjemná píseň navozuje pocit soundtracku k westernu, avšak tento dojem radikálně přetrhne třetí skladba - hlavní motiv "Gli Intoccabili", která má velice tvrdý krimi ráz, až skoro thrillerově nepříjemný. Jinak velká část soundtracku je velice lehká, až skoro relaxační hudba. Nejoblíbenější skladba - "Gli Intoccabili (Las Vegas)" - její začátek mi připomíná jednu skladbu z Ghostbusters :-)"  ****   (28.1.2010)
 

 Island, The (Varese CD Club)

Kalidor: "Mám-li si představit hrůzu, děs, šílenství a noční můru hudebně ztvárněné, tak je to určitě tento soundtrack. Skladba "TUE-BARBE HUNTS MAYNARD" mě svou rytmickou šíleností přímo fascinuje. Kdybych byl masový vrah, pedofil a zfanatizovaný terorista připravený na sebeobětování tak si pustím tuto skladbu, protože bych si byl jistý, že mě vyhecuje k šílenému činu :) Hlavní motiv a skladba "BETH" jsou celkem líbivé a tvoří protipól tomu hudebnímu šílenství. Závěrečný "EPILOGUE" vás však rychle vrátí do reality, kde děs je stále přítomen ! :)"  ***   (27.6.2004)
 

 Ladrone, Il

Kalidor: "Soundtrack obsahuje velice povedené a dotažené hudební nápady. Jediné co nemusím je první a poslední skladba, přitom paradoxně ta úvodní je hlavní motiv. Velice dobře tu Morricone zpracoval i variace různých motivů, a to především "DEBORA ...", "I POVERI ..." a "MIRACOLO ...". A má nejoblíbenější skladba soundtracku je jednoznačně "PENSIERO DEL LADRONE", zní tak trochu jako nějaká sci-fi skladba, ale ten film je i tak trochu ulítlý (i když ne zrovna do sci-fi žánru) a tato skladba hraje zrovna při scéně kdy hlavní hrdina Enrico Montesano hypnotizuje slepici :)"  ****   (28.12.2008)
 

 Legenda del pianista sull'oceano, La (Sony 1998, 78 min)

Kalidor: "Myslím, že tento soundtrack patří mezi Morriconeho univerzální a může oslovit svou melodičností více lidí, i ty kteří Morriconeho hudbu nedokáží moc vnímat. Já bych chtěl kromě prvních dvou krásných dobře poslouchatelných skladeb ještě zmínit skladbu "THE CRISIS", která mě pořád zpočátku rušila svým "falešným" tónem, ten se však časem stal podstatným krásným prvkem této skladby a teď bych si asi této skladby bez něj tak nedokázal cenit. Ještě zmíním debussyovskou snovou "NOCTURNE WITH NO MOON" jenž ve mně opravdu vyvolává blažený pocit noční oblohy (bez měsíce :))."  *****   (26.9.2004)
 

 Leonor

Kalidor: "třískladbová LEONOR je tvořena dvěmi kratšími a jednou téměř 18-timinutovou skladbou, která je však žel těžce stravitelná. Naopak ty kratší skladby (1 a 3) jsou pěkné a s příjemným ženským vokálem na pozadí. "  ***   (6.8.2004)
 

 Lolita

Kalidor: "Kladem soundtracku je Morriconeho hudba :) No jinak, většinu score tvoří jemná, decentní, emotivní, pomalu se linoucí hudba, která se v druhé polovině soundtracku na chvíli trochu zdramatizuje. Tato hudba velice zdárně ztvárňuje nevinnost, křehkost a zároveň vábivost Lolity. Trochu jen kazí dojem pocit, že místy hudba připomíná jiné Morriconeho soundtracky, ale jen místy. Co se týče vložených dobových songů tak neříkám, že některé nejsou pěkné, ale kdyby se ze soundtracku vypustily a zůstalo čistě Morriconeho score tak bych se vůbec nezlobil. Místy totiž působí po Morriconeho něžné hudbě jako pěst na oko. No a má nejoblíbenější skladba je ta poslední, k níž je přidán nepatrný rytmický podklad a slučuje to nejhezčí ze soundtracku do sebe."  ***   (6.5.2007)
 

 Love Affair

Kalidor: "Pominu-li úvodní songy, které nejsou dílem Morriconeho, tak zbytek soundtracku tvoří jeden motiv v různých variacích. Některé nejsou špatné - "For Annette & Warren" či zpívané "Return", ale bohužel je to všechno o jednom motivu. "  ***   (21.2.2011)
 

 Lucertola con la pelle di donna, La (Dagored 2000, 74 min)

Kalidor: "Na soundtracku převažuje disharmonická hudba, která se dobře hodí do Fulciho filmu, ale tyto skladby jsou bez obrazu těžko stravitelné. Naštěstí jsou zde i melodické skladby jako je třeba ústřední motiv "LA LUCERTOLA" a obzvlášť motiv "SOLE SULLA PELLE" s nádhernou melodií v doprovodu klavíru. Tato melodie je krásná na poslech a ve filmu zní jako podklad lehce erotické scény vyísťující z chaosu obrazového i hudebního a tvoří tak spolu dokonalý kontrast. Tato scéna podbarvená Morriconeho hudbou patří k mým nejoblíbenějším a zároveň nejpůsobivějším spojením obrazu a hudby."  ***   (28.12.2008)
 

 Lucia

Kalidor: "Tento soundtrack považuji hudebně za Morriconeho standard, průměr. Hlavní motiv celkem osvěžující a velmi dobře poslouchatelný (ve skladbách "SABRINA E ROMA", "LUCIA A ROMA") a taky velmi příjemná, zasněná skladba "IL SOGNO E IL PIANTO", moc nového toho však tento soundtrack nepřináší. "  ***   (24.3.2006)
 

 Lungo silenzio, Il

Kalidor: "Skoro celý soundtrack provází úzkostná melodie, trochu připomínající atmosféru La Piovry, ale naštěstí vytvářející originální a ne kopírovanou atmosféru soundtracku. Nejvýraznějším a největším překvapením tohoto alba je skladba "IN MORTE DI UN MAGISTRATO", kde se úzkostná melodie vygraduje nástupy chorálů a v těchto momentech je velmi působivá. Druhým nejzajímavějším momentem je asi hlavní motiv "IL LUNGO SILENZIO" se zvláštním operetním sopránem využitým do akčního tématu. "  ***   (3.4.2011)
 

 Lupa, La

Kalidor: "Hlavní motiv soundtracku má nádech tajemna a líbí se mi, občas zazní i v ostatních ne moc vábivých skladbách a je tak jejich jediným zpříjemněním. "  ****   (14.11.2004)
 

 Luz prodigiosa, La

Kalidor: "Úvodní skladba trčí ze soundtracku jako Říp. V podání Dulce Pontes je to naprosto famózní kousek. Zbytek soundtracku tvoří občas příjemně atmosférické melodie bez výraznějšího vyznění."  ***   (20.2.2011)
 

 Macchie solari

Kalidor: "Jeden jediný poslouchatelný motiv, který se objeví na soundtracku 3x, úplně stačí pro zachování zdravého rozumu a sluchu. Těžko popsatelná "hudba" zaplňuje zbytek soundtracku a některé "skvosty" jsou opravdu děsuplné pazvuky."  *   (22.2.2011)
 

 Maddalena (58 min)

Kalidor: "Málo skladeb, ale každá je skvostem (až na dvě verze "EROTICO MYSTICO", kde mi to erotické vzdychání nevím proč vadí :). Jsou zde dvě verze známé skladby "CHI MAI", která byla tak úspěšná, že byla použita také ve filmech The Life And Times Of David Lloyd George a Le Professionnel. Skladba "PAZZIA IN CIELO" mě zpočátku svým uhánějícím rytmem a zpěvem (no občas spíše voláním) moc nebrala, ale časem jsem jí přišel na chuť a o to víc si ji teď vychutnávám, její občasné varhaní vsuvky jsou krásnou ozdobou skladby. úvodní a závěrečná "COME MADDALENA" je však nejcennějším jádrem soundtracku. Morricone zde plnohodnotně využil své umění gradovat skladbu pomalu od jednoduchého rytmu a přidávat nástroje a zpěv až je vrcholem pestrá směs melodií podpořená rytmem a všechny melodie do sebe hezky zapadají."  *****   (28.12.2008)
 

 Maestro e Margherita, Il

Kalidor: "Pokud se podaří nádherný motiv jako v tomto případě, tak ani nevadí, že vše ostatní jsou pouze variace tohoto motivu. Protože i ty variace jsou nádherné."  ****   (6.3.2011)
 

 Magi randagi, I

Kalidor: "Historicky laděný soundtrack, který mě hned na první poslech upoutal zvláštním doprovodem mužských hlasů "na....na-na....na-na...", tento historický "kejklířský" motiv "by Morricone" je moc pěkný ještě když se do něj přidají ženské vokály v pozadí ! Druhým nejdůraznějším motivem soundtracku je již nehistorická krásná melodie v mnoha přednesech různých nástrojů (a taky v podání Eddy Dell´Orso !) Tyto dva motivy tvoří převážnou část soundtracku a díky jejich různých variantách se jimi dá krásně nabažit :)"  *****   (28.12.2008)
 

 Mani sporche, Le (CAM, 37 min)

Kalidor: "Temný soundtrack, u kterého se Morricone ani nepouštěl do disharmonií. Hudba je tíživá, plíživá a jde z ní strach, stejně tak jako třeba Morricone vyjadřoval hudebně strach, nebezpečí a obavy hudebními motivy pro sicilskou mafii v La Piovře. Máte-li už plné zuby dobré nálady tak si pusťte tuhle věcičku a minimálně vám zvážní obličej při poslechu."  ***   (11.10.2007)
 

 Marco Polo

Kalidor: "Asi jeden z vrcholů Morriconeho tvorby. Co říci k dokonalosti Marca Pola? Je to hudba, která mi utkvěla v paměti z dětství (stejně jako ještě např. La Piovra), některé skladby z cd jsou pro mě nesmrtelné, už při prvním poslechu první skladby (MARCO POLO - MAIN THEME) mě zamrazilo v zádech dojetím, a pak už následují hudební perly jako poklidná skladba ON THE WAY TO THE ORIENT, romantická MONICA (potom také THE FIRST LOVE !), krásné mužské chorály v THE LEGEND OF THE GREAT WALL a ještě zmíním krásnou poslední skladbu ADOLESCENCE. Opravdu nádhera. "  *****   (30.6.2004)
 

 Marco Polo (Intermezzo Media 2CD, 136 min)

Kalidor: "Nové rozšířené vydání Marca Pola obsahuje již známé motivy z předchozího vydání, zde jsou však některé i v různých variantách. Přibyly i nové motivy (např. "MUSICA DI CORTE", "FESTEGGIAMENTI A PALAZZO", "UNA NOVA CIVILTÁ" a další), co víc si ještě přát. "  *****   (7.10.2004)

MorriconeTheGod: "Překrásný snový soundtrack. Hudba je nostalgická jako z nějaké dávné vzpomínky, spousta krásných motivů a nádherný hlavní motiv. Hned v první skladbě se objeví ve své nejkrásnější podobě. Soundtrack se nese v klidných, avšak hlubokých melancholických náladách, hudba je jako z jiného světa. Pro mě snad nejkrasnější Morriconeho dílo."  *****   (11.12.2006)
 

 Matchless

Kalidor: "Soundtrack je půl na půl tvořen příjemnými skladbami a neposlouchatelnými hudebními zvrácenostmi (již ta úvodní je pěkné peklo). Ty neposlouchatelné lze však dobře vytušit již po pár sekundách a přeskočit na ty líbeznější :-)"  ***   (3.4.2011)
 

 Metello (27 min)

Kalidor: "Na Metellu je mimojiné úžasné, že neobsahuje žádné disharmonické rušivé elementy. Nejvýraznějším motivem je samozřejmě hlavní motiv, bohužel trochu už ho mám oposlouchaný, i když je opravdu krásný. Je zde však další nádherný motiv, který je nyní mým favoritem - "Tema sciopero (Versione lunga)"."  *****   (6.3.2011)
 

 Metti, una sera a cena (Cinevox 1997, 42 min)

Kalidor: "Velmi příjemné a celkově rytmické album až na pár malých vyjímek (ale těch je tu opravdu jen jako šafránu), celkově obsahuje hodně líbivých zpívaných skladeb a dá se poslouchat najednou v kuse. Některé skladby mě dokázaly i pěkně rozhoupat :). Zvláštní a zajímavé jsou skladby s jednoduchou klavírní linkou, která se obaluje dalšími nástroji a melodiemi až vzniká pestrá, skoro až chaotická změť melodií jejíž spojovacím prvkem je stále ta jednoduchá, klavírní, monotónní melodie."  ****   (7.10.2004)
 

 Milano odia: La polizia non può sparare

Kalidor: "Jediný kousek hudby lahodící mým uším se nazývá "I Conti Ora Tornano". Vše ostatní tvoří nepříjemné melodie, ne ani disharmonické, avšak pro mě dostatečně odpudivé."  **   (26.2.2011)
 

 Mio caro assassino (CAM, 15 min)

Kalidor: "Tak tady je asi nejvýstižnější napsat, že z tohoto soundtracku jde strach. Doporučuji si to pustit večer když jste sami a máte o zábavu postaráno :) Obzvlášť poslední track, to je mazec."  ***   (11.10.2007)
 

 Mio nome é nessuno, Il (73 min)

Salahadin: "Mucchio Selvaggio rulezz! Jedna z Morriconeho TOP spaghetti-westernových melodií, škoda toho zbytku na CD...protivný hravý motiv se moc poslouchat nedá. Celkově Morriconeho solidní standard, opepřený skvělým leit-motivem, který si v chorálovém provedení určitě zamilujete."  ****   (18.8.2008)
 

 Mission, The

MorriconeTheGod: "Jedno z Morriconeho nejslavnějších děl. Nádherný motiv Gabriel's oboe. V nejkrásnější podobě se objeví v první skladbě v podání sborů. Další nádherná skladba je The mission. Soundtrack je plný různých etnických prvků, posilujících atmosféru. Bohužel, není příliš rozmanitý a nápady také zdaleka nekypí. Zvláště druhá polovina Cd už obsahuje i spoustu výplně. Nicméně těch několik skladeb, které tvoří jádro soundtracku jsou neuvěřitelné a geniální."  *****   (5.12.2006)
 

 Monaca di Monza, La

Kalidor: "Na tomto soundtracku je zvláštní, že některé disharmonické skladby plynule přecházejí v hezký houslový motiv. Ten je nejlepší v první skladbě, má krásně temný nádech. Jinak stojí za zmínku ještě píseň, včetně její instrumentální variace."  ***   (27.2.2011)
 

 Monachine, Le (CAM 1992, 14 min)

Kalidor: "Myslím, že soundtrack je ucelený a tvoří jej taková lehká, hravá hudba, která se moc dobře poslouchá. Nejsou zde moc výraznější skladby, ale soundtrack působí spíše jako celek příjemným dojmem."  ***   (22.11.2005)
 

 Mosé (RCA 1992, 100 min)

Kalidor: "Morriconeho Mojžíš je beze sporu velice silný a emotivní motiv, včetně skladby "Israel", i variace hlavního tématu jsou hluboce dojemné. Velice příjemná je i lehce vydrnkávaná skladba "Superimposed Monodies".Za zmínku však stojí i rub (hudební) tohoto alba a to jsou opravdu perličky :-) Např. skladba "In God's Voice" to je opravdu něco, to už možná patří do hudebního žánru noise, to je fakt peklo poslouchat :-) Dále "Battle And Red Sea" to je doslova boj uvnitř orchestru za hesla "všichni proti všem". A ještě jedna perlička "The Ten Plagues (part 1 The Insects)" - něco podobného jsem už slyšel, ale bylo to z hororu a lezla při tom tuším nějaká odporná havěť po ubohé oběti .-)"  ****   (3.4.2011)
 

 Mostro, Il

Kalidor: "Co napsat o soundtracku, který tvoří 4 skladby ? Rozhodně to, že obsahuje jednu z nejkrásnějších skladeb Morriconeho : "Profondamente, nel Mostro (1 parte)" - skladba nesmírně působivá a pomalu se linoucí s krásnými vyvrcholeními podobně třeba jako La Disubbidienza. Jediné co kazí 5 * je třetí "chaosová" skladba."  ****   (22.11.2005)
 

 Nana (EMI, 47 min)

Kalidor: "První polovina mně moc hudební radosti nepřináší, avšak potom přijde geniální track "Nana in the Saddle" s morriconeovským typickým basovým rytmickým doprovodem (např. jako v Red Sonji) a to fakt žeru! Celkově je druhá polovina soundtracku více prodchnuta hezkými motivy. Závěrečný song "Nana" je také naprosto úžasný. To průměrné hodnocení je spíše díky skoro mrtvé první polovině soundtracku."  ***   (9.3.2011)
 

 Ninfa plebea

Kalidor: "Opět směs jak pomalých táhlých melodií, ale také rytmičtějších skladeb ("TANGO A DUE NEL BOSCO"), z nichž dvě dá se říci rytmičtější hudební etudy ("INSIEME NEL BOSCO","VERSO CASA") přechází v pomalý ústřední motiv soundtracku. Nejkrásnější skladbou je pro mě přímo skladba "NINFA PLEBEA", v níž si jednotlivé nástroje předávají melodii až k závěrečnému předání "štafety" viole, která skladbu úžasně finišuje. Na první poslech mě tento soundtrack nijak extra neupoutal, ale až při dalších poslechnutích jsem našel kouzlo tohoto cd a také skladbu "NINFA PLEBEA" jsem si o to víc oblíbil."  ****   (28.12.2008)
 

 Nostromo

Kalidor: "Hlavní motiv "NOSTROMO" je sice pěkný, pomalý, melodický, ale moc jsem si jej neoblíbil (přijde mi tak trochu laciný, nepůsobivý). Co jsem si však oblíbil je melodie objevující se ve skladbách např. "THE SILVER OF THE MINE", "FOR EMILIA", obzvláště pasáže s ženským vokálem. Je tu i motiv s "akčnější" Panovou flétnou "THE TROPICAL VARIATION", ale ten mě stejně jako motiv "NOSTROMO" moc neuchvátil. Jediné co bych ještě zmínil je skladba "WEAPONS OF LOVE", která je krásná a zajímavá změnami "nálad" melodií. Celkově si myslím, že 2 CD jsou zbytečné a dalo by se to zúžit do jednoho CD."  ****   (28.2.2011)
 

 Notte e il momento, La

Kalidor: "Soundtrack moc záživný není, alespoň mně většina skladeb připadá průměrná, celkem dobrá je úvodní skladba "A CACCIA DI LEI", dále "UN VIAGGIO PENSIEROSO" se zvláštním doprovodem a nejhezčí skladba soundtracku "THE LOVING GAME" s krásným zpěvem, no ale víc jak tři * bohužel. "  ***   (28.12.2008)
 

 Novecento

Salahadin: "Hudba k Bertolucciho 5 hodinové epopeji. Místy skutečně nervózně dramatická, jindy až pohádková a tak trochu připomínající Deleruovo dílko Steel Magnolias...v určitých pasážích.Ovšem jde o hudbu s takovým íčinkem a s takovou hloubkou, že jí nelze odolat!"  *****   (8.8.2006)
 

 Nuovo cinema Paradiso (38 min)

Kalidor: "Tento soundtrack je nabitý krásnými tématy a patří k těm, které se dají poslouchat od začátku až do konce a nechat se unášet kouzelnou hudbou. Number One je pro mě skladba "CHILDHOOD AND MANHOOD". Krásná spolupráce otce a syna Morriconeových :)"  *****   (27.6.2004)
 

 Occhio alla penna

Kalidor: "Soundtrack má mnoho povedených motivů, osobně mám nejradši "L'ultima Tromba". Trochu vše vzdáleně připomíná "My name is Nobody", ale krapet méně povedené. Za zmínku ještě stojí určitě střeštěná skladba "Vaohanana Manitù" :-)"  ****   (27.3.2011)
 

 OK Connery (+ B. Nicolai)

Kalidor: "Už u úvodního songu jsem si říkal, že by to mohlo být klidně v nějaké bondovce. A hned druhou skladbou se mi potvrdilo, že podobnost bondovské hudbě je úmyslná. Bohužel zvláště akční skladby neměly vůbec ty správné grády. Naopak potěšila mě groteskní skladba "Gatto parlante" a obzvlášť italská verze songu "Man for Me". Z těch akčních snad jen "Contrabbando". Jinak druhý track "Connery" taky nezní špatně, ale právě až moc napodobuje bondovská témata."  ***   (27.3.2011)
 

 Orca

Kalidor: "Hudba k Orce měla být zřejmě spíše hrůzunahánějící a napínat, což je na soundtracku patrné. Např. skladby obsahující zvuky kosatky se rozhodně v tomto provedení nehodí k poslechu pro romantické večery při svíčkách :). Z těch nedramatických, "zklidňujících" skladeb je nejzajímavější snad jen ta závěrečná. "  **   (7.10.2004)
 

 Papa buono, Il

Kalidor: "Nadprůměrný soundtrack, kde naštěstí není mnoho rušivých elementů. Osobně jsem si nejvíc oblíbil skladby kde se vyskytovaly sbory (obzvlášť první track)."  ****   (3.4.2011)
 

 Pentito, Il

Kalidor: "Tento soundtrack patřící do těch málo známých skrývá nádhernou hudbu. Když jsem to začal poslouchat tak na mě dýchla atmosféra jak v La Piovře, z hlavního motivu jsem byl dost naměkko, jeho několik variací je opravdu plných tesknuté atmosféry, kterou vyzařuje podobně jak zmiňovaná La Piovra. Z dramatických skladeb je tu jedna, která mi nevadí, spíše naopak má v sobě přitažlivou energii - skladba "Retata seconda", a z jiného soudku ještě jedno varhanní pohlazení na duši "Durante l´omelia". No a 4* jen kvůli pár nevábivým skladbám jak už to bývá u Morriconeho soundtracků. Po odplevelení však zůstane skvostný hudební zážitek."  ****   (28.2.2011)
 

 Per le antiche scale (RCA 1997, 49 min)

Kalidor: "Hlavní motiv je něžný, citlivý, překrásný. Vyskystuje se zde v různých, avšak ne moc výrazných variacích. Zbytek soundtracku je pravý opak hlavního motivu, zkrátka to hudebně nejhorší co si můžete představit :-)"  ***   (6.3.2011)
 

 Per qualche dollaro in più (17 min)

zaplos: "Hudba z druhého dílu dolarové trilogie je zcela klasická pro spagety westerny a zároveň pro Morriconeho. Naprosto typické album, které svou krátkou délkou spíše navnadí posluchače na další Morriconeho skvosty."  ****   (23.7.2011)
 

 Perlasca, un eroe Italiano (tv)

Kalidor: "Soundtrack je celkově pro mě zklamáním, celkově vyznívá nezáživně, jedinými světlými vyjímkami jsou skladby "DOPPIO CANTO" kde zní dobře klavírní melodie a potom posmutnělé a pochmurné skladby "PRIMO TEMA" a "SECONDO TEMA", romantická (ale taky pochmurná) skladba "ROMANTICAMENTE INTERIORE" je taky světlejší vyjímkou. Na druhou stranu např. skladba "A SPECCHIO" se až moc podobá La Piovře :("  **   (22.2.2005)
 

 Peur sur la ville (SLC 1995, 74 min)

Kalidor: "Díky tomu, že znám dobře tuto Belmondovku tak ty uši-dráždivé skladby chápu. Ve filmu byly opravdu na místě. Ale na druhou stranu ty melodické tracky zdaleka nedosahují kvalit jiných belmondovek, ke kterým skládal hudbu Morricone."  ***   (26.2.2011)
 

 Pianeta d'acqua, Il (documentary)

Kalidor: "Hudba k tomuto dokumentu je příjemně poklidná (ze začátku), chvílemi náznakem monumentálnější, jindy hodně chaotická (poslední track). Celkově průměr :-)"  ***   (27.3.2011)
 

 Pistola per Ringo, Una

Kalidor: "Soundtrack uvádí již hned ze začátku na poslech velmi příjemná zpívaná skladba "ANGEL FACE". Uprostřed se vyjímá úžasně energizující "HEROIC MEXICO". Skvělá je i skladba "THE SLAUGHTER" - velice na city působící skladba s trumpetovým sólem, která zřejmě hrála jak už název napovídá po nějakém těžkém "masakru" :). V poslední skladbě je melodie z první skladby, avšak sólový zpěv zde nahradila kytara. Myslím, že velmi dobře vyvážený westernový soundtrack."  ****   (28.12.2008)
 

 Pistole non discutono, Le

Kalidor: "Zatím asi neslabší soundtrack Morriconeho k westernu co jsem slyšel. Jindy silná stránka těchto soundtracků - úvodní song, je zde celkem nezáživný. V soundtracku se akorát střídají nudná témata s těžko poslouchatelnými motivy (obzvlášť "Gli Indiani"). Nejlepší je asi závěrečný bonusový track ve stereo provedení "Le Pistole Non Discutono"."  ***   (27.3.2011)
 

 Prefetto di ferro, Il (32 min)

Kalidor: "Průměrný soundtrack obsahující jak dobré tak méně zdařilé skladby. Za zmínku snad stojí motiv "LA BALLATA DEL PREFETTO MORI" - v melodickém podání španělské kytary zpívaná balada."  ***   (22.11.2005)
 

 Prigioniero, Il

Kalidor: "Jediný ucházející motiv "L'estate e' finita" je alfa-omegou celého soundtracku. Zbytek jsou celkem nezajímavá témata, samostatnou kapitolu tvoří 2 songy - na ty asi brzy zapomenu, a rád :-)"  **   (3.4.2011)
 

 Prima della rivoluzione

Kalidor: "Krátký soundrack se točí hlavně kolem jednoho příjemného motivu, ale celkově to působí "chudě"."  **   (20.2.2011)
 

 Professione figlio (CAM 1992, 22 min)

Kalidor: "Velice proměnlivý soundtrack. Hlavní motiv pro mě překrásný a citový v podání příčné flétny, potom dvě komornější barokně znějící skladby z nichž druhá zní velice pěkně ("PROFESSIONE MUSICALE"). Potom dvě krásné variace hlavního tématu (opravdu moc pěkné), jedna svižnější skladba a nakonec dost výrazná změna - celkem strašidelně znějící příčná flétna, jen taková lehká, ale velice nepříjemná melodie znějící odpudivě a přitom vábivě."  ****   (22.11.2005)
 

 Proprietà non è più en furto, La

Kalidor: "Tento soundtracku se nachází na cd zároveň s La Classe Operaia Va In Paradiso, o kterém jsem nenapsal rozhodně nic lichotivého. Na cd k sobě pěkně pasují, jelikož ani tento soundtrack nemá nic líbivého co by mohl nabídnout."  *   (22.11.2005)
 

 Pura formalità, Una

Kalidor: "Jediné co bych z celého cd vyzdvihl je již úvodní skladba (zběsilá smyčcová salva), která mě však více chytla až po více poslechnutích. A dále 2 skladby zpívané G.Depardieuem (jednou italsky a jednou francouzsky), celkem příjemné a citlivé. Z toho množství skladeb na cd jsou však ostatní pro mě nezajímavé, nudné či těžce stravitelné."  ***   (28.12.2008)
 

 Quando la preda è l'uomo

Kalidor: "Soundtrack obsahuje 2 protikladné póly, na jednom je hlavní motiv (celkem příjemný) v různých variacích, nejhezčí asi v posledním tracku, no a na opačném konci tu jsou některé rytmické šílenosti (tracky 3,6,10) anebo plíživé šílenosti (tracky 7,9)."  ***   (11.10.2007)
 

 Quando l'amore è sensualità (36 min)

Kalidor: "Zde Morricone zřejmě experimentoval při tvoření několika motivů, některé jsou opravdu tvořeny zvláštními hudebními postupy, ale u mě nepřispěly k celkové líbivosti bohužel."  **   (11.10.2007)
 

 Quartiere

Kalidor: "Celý krátký soundtrack tvoří v podstatě jedna melodie omílaná v drobných obměnách až do zblbnutí. Jedná se o houslové sóla, ale nedosahují takové působivosti jako další soundtrack - "L'Uomo Proiettile", nacházející se na stejném cd."  **   (20.2.2011)
 

 Quarto re, Il (+ A. Morricone)

Kalidor: "Z tohoto soundtracku mě nejvíce zaujal motiv "Exultat", ve kterém Morricone použil skvěle chorály podobně jako v Misi a výsledek je více než skvělý a už kvůli tomu hodnotím soundtrack jako čtyřhvězdičkový. Ostatní skladby se mi zdají průměrné."  ****   (20.5.2004)
 

 Quattro mosche di velluto grigio

Kalidor: "Vše co se na tomto soundtracku týče bigbeatu a disharmonie je hrůza poslouchat. Po redukci toho všeho zbude kousíček skladby "Come Un Madrigale" a to je hodně málo :-( "  *   (3.4.2011)
 

 Queimada (GDM 2001, 54 min)

Kalidor: "Queimada je vystavená hlavně na známé skladbě Abolicao, bohužel nejhezčí skladby soundtracku jsou zase jen variacemi Abolicao."  ***   (27.2.2011)
 

 Rampage

Kalidor: "Hlavní motiv "Rampage" nezní až tak špatně (i když trochu tuctově). Kéž by se něco kladného dalo napsat i o ostatních skladbách. Asi jen to, že hudební ztvárnění strachu a napětí se zde zdařilo."  **   (27.3.2011)
 

 Red Sonja

Lavran: "Ano, film stojí za starou belu, ale hudba...Poledourisova Conana mám upřímně rád, ale nikdy u mě nedokázal vyvolat tak silné vzpomínky na dětství jako Rudá Sonja. Na doby, kdy jse podobné filmy fascinovaně sledoval a byl jimi úplně pohlcen. Kalidorovo téma je neskutečně mocné a jeho gradace působí přímo uhrančivě. Akční part jakým je například Temple Raid a milostné téma jakbysmet a Morricone se představuje v plné formě...a já vzpomínám...vybavuji si...a jsem nadšený brilancí s jakou Morricone skládá své opusy....Rudá Sonja je jeden z nich a pro mě zůstává jeho nejlepším dílem.:)"  *****   (20.4.2007)

Salahadin: "Soundtrack k fanthasy-produktu, jehož vznik vyvolala vlna zájmu o tento žánr po uvedení filmu Conan the Barbarian, je na rozdíl od filmu zatraceně dobrej. Ennio složil vlastní hudební svět, originální, s fanthasy atmosférou jak má být. Hned ívodní skladba, jež zní při titulcích, vás naprosto odrovná. Nádherný hrdinský motiv se postupně stupňuje a vygraduje do fenomenálního konce. Ennio postupně přidává na intenzitě, tu se vmísí lehké sbory, tu další nástroje! Nádhera!!! A ani zbytek alba není vůbec k zahození, track 03 - při přepadení chrámu je fantasie sama o sobě, řezavé sbory chrlící své: Sonja! jsou opravdu nádherné. "  *****   (8.8.2006)
 

 Resa dei conti, La (51 / 53 min)

Kalidor: "Některé skladby mi zde občas připomínají něco už známého (THE GOOD, BAD AND UGLY, GUN FOR RINGO, RETURN OF RINGO), ale naštěstí tento pocit trvá jen chvíli. Co tomuto bohatému albu rozhodně nechybí je pestrost. V některých skladbách je dokonce i náznak parodie světoznámých skladeb (ve 3.skladbě Mendelssohnův Svatební pochod, v 22. skladbě Beethovenova "Pro Elišku"). Nechybí samozřejmě pomalé i rychlé melodie v podání "španělky". Jedna skladba zde obzvlášť dominuje podobně jako L´Estasi Dell´Oro v THE GOOD, BAD AND UGLY a to 19.skladba, dokonce mi ji i trochu chvílemi připomíná (nezačíná však klavírem, ale el. kytarou). Neméně významným motivem soundtracku je i "RUN MAN RUN" s působivým, velice obětavým ženským hlasem."  ****   (28.12.2008)
 

 Ritorno di Ringo, Il (LP, RCA 1980, 19 min)

Salahadin: "Výtečná a lahůdková westernová hudba pyšnící se fantasticky smutným motivem, škoda jen délky soundtracku...ale lepší jak bootleg, ve kterým se kdosi neobtěžoval odstranit dialogy."  ****   (18.8.2008)
 

 Ritorno di Ringo, Il (RCA 1991, 14 min)

Kalidor: "Opět na úvod pěkná, zpívaná westernovka. Následuje stejná melodie avšak v potemnělém podání. Pak to samé ovšem v citydrásajícím podání harfy ! Pak je tu skladba, která byla potom použita do seriálu Secret of Sahara (skvělá skladba zde uvedená jako "MEETING WITH THE DAUGHTER"). Soundtrack je proložen i na poslech nelibozvučnými skladbami, ale také libozvučnou kytarovkou (" BARNABA´S BAMBA"), a zakončen melodickou a mojí oblíbenou "PEACE COMES BACK IN MIMBRES". Pro milovníky Morriconeho westernových děl krásný klenot."  ****   (28.12.2008)

Salahadin: "Nádherný soundtrack začínající proklatě příjemnou zpívanou skladbou. Motiv se opět objeví ve skladbě Sheriff Carson, vůbec vrchol celého alba, kde je hudební motiv jemně vybrnkáván. Ĺ koda té délky!"  ****   (8.8.2006)
 

 Ruba Al Prossimo Tuo

Kalidor: "Tenhle soundtrack mě opravdu překvapil, podle coveru jsem čekal nějakou romantiku, ale je to nádherně hravý soundtrack, tudíž komedie .-) Rozverné vokální tracky se mísí s tracky big-beatovými, obojí ve skvělém aranžmá."  *****   (6.3.2011)
 

 Ruffian, Le

Kalidor: "Motiv "Western" je naprostá pecka, to je prostě nářez :-) Dále motiv "Viaggio in 4" jsem si jeho hravostí také oblíbil. K příjemným motivům patří také "Ricordo Rosa". Paradoxně motiv "Le Ruffian" mě vůbec nebere :-)"  ****   (27.3.2011)
 

 Sacco bello, Un

Kalidor: "Skoro celé album tvoří jeden poslouchatelný motiv a díky velkému množství jeho rozmanitých podání se dá soundtrack celkem dobře poslouchat. "  ***   (3.4.2011)
 

 San Babila ore 20: Un delitto inutile (Screen Trax, 27 min)

Kalidor: "Z krátkého soundtracku se dá poslouchat jen svižný track "Un Delitto Inutile". A to je moc málo bohužel :-("  **   (27.3.2011)
 

 Sans mobile apparent (Alhambra, 14 min)

Kalidor: "Ač je hlavní motiv melodický, tak je velice nudný. Ostatní skladby nejsou určeny pro příjemný poslech takže nestojí ani za řeč."  **   (27.2.2011)
 

 Scorta, La

Kalidor: "celkově mě soundtrack nijak zvlášť nenadchnul až na pár menších vyjímek. Za zmínku snad stojí nejvíc již úvodní skladba "SOLIDARIETÁ E ADDIO", která je celkem uvolňující a svým zvláštním způsobem i přitažlivá."  ***   (28.12.2008)
 

 Secret of the Sahara, The (RCA 1987, 57 min)

Kalidor: "Na poprvé jsem tento soundtrack bral jako průměrný, pěkná úvodní skladba a pak ještě na konci ta samá pěkná melodie zpívaná. Při dalších poslechnutích jsem objevil mnohem víc krásy tohoto cd : pomalu se rozvíjející do monstrózní podoby wágnerovsky laděná skladba THE MOUNTAIN, hlavní motiv v krásné podobě trochu jinak(THE MYTH AND THE ADVENTURE), KERIM - skladba trochu do vážné hudby a úžasně citová, no a jak už jsem zmiňoval úvodní motiv SECRET OF THE SAHARA a na konci v podání Amii Stewart (SAHARAN DREAM). Co dodat? Pět hvězdiček :)"  *****   (28.12.2008)
 

 Secret of the Sahara, The (GDM 2007, 77 min)

Kalidor: "Tahle rozšířená verze přidává několik nádherných skvostných skladeb, není proto v žádném případě zbytečná. Z těchto "nových" skladeb mě nejvíce dojaly "Dance Of The Snakes" a "Dance Of The Chess Game". A jedna omluva Eddě Dell´Orso - "sorry, ale zpívaná verze Secret of the Sahara se mi líbila o chlup víc v podání Amii Stewart" ;-)"  *****   (6.3.2011)
 

 Senso '45

Kalidor: "Soundtrack tvoří spíše dramaticky laděné skladby, ne však disharmonické. Pro mě příjemné jsou tyto - druhá skladba něžně jímavá "L´ALBA DEL TRAMONTO", dramaticky vášnivá skladba "SOTTILMENTE ROMANTICO" a "UN PIANOFORTE ... ALLA FINESTRA" - klavírní etuda do níž nastupují Morriconeho typické smyčcové fantazie."  ***   (28.12.2008)
 

 Sesso in confessionale

Kalidor: "Soundtrack na "líbivou" hudbu velice chudý, spíše jen náznakový (osmá a devátá skladba). Jako příkladem za všechny v odpudivosti může být čtvrtá skladba, která je tvořena jen jakýmsi smíchem a výkřiky doprovázenými odpudivou hudbou."  *   (22.11.2005)
 

 Slalom

Kalidor: "Ač je to pestrý soundtrack a má celkem dobrý rytmický hlavní motiv, tak celé tomu ještě něco chybělo aby to bylo chytlavější. No prostě moc si mě to nezískalo."  ***   (6.3.2011)
 

 Soriso del grande tentatore, Il

Kalidor: "Po prvních třech skladbách experimentující s chorály, kde první (obzlášť ještě jeho druhá polovina) je zdařilejší než druhá a třetí, přichází "normální" a uklidňující "Con Serena Gioia". V páté skladbě "Victima Paschali Laudes" používá Morricone dětské chorály podobně jako v soundtracku "Chi L´Ha Vista Morire". Poslední experiment je celkem poslouchatelný až v rytmické pasáži."  ***   (27.3.2011)
 

 Stagione dei sensi, La

Kalidor: "Na tomto soundtracku vynikají především rázné songy jako "Gloria", "Tell Me Tell Me" a "Laila Laila". Vedle nich jsou zde příjemné, lehké, vokálně-vábivé skladby jako "Una Voce Allo Specchio", "Sospendi il Tempo". Další nestojí za řeč mimo valčíkové poslední skladby, ale bohužel je trochu nudná."  ***   (6.3.2011)
 

 Stanno tutti bene

Kalidor: "Jeden z nejpestřejších Morriconeho soundtracků. Obsahuje od příjemně rytmického ústředního motivu, přes krásné romantické melodie až ke skladbám dá se říci klasické hudby. Je tu i skladba "Sogno" složená ve spolupráci se synem Andreem, která u mě patří k velice působivým hudebním výletům do fantasie mysli, to je to co tahle skladba ve mě budí. Rozhodně jeden z nejlepších Morriconeho soundtracků. "  *****   (28.12.2008)
 

 Stato interessante

Kalidor: "Stato Interessante má velice proměnlivou působivost skladeb. Od "nic moc" skladeb až po úchvatné. K těm naprosto famózním, úchvatným patří motiv "Per Annabella". K těm velice pěkným song "Per l´amore si fará", no a zbytek....ten nestojí za plýtvání slovy :-) "  ****   (6.3.2011)
 

 Successo, Il

Kalidor: "Ač je tento soundtrack plný rytmických skladeb zahrnujících rytmy twistu, bossa novy, samby a kdo ví co ještě, přesto je celkově na poslech poměrně nezáživný. Bohužel se na tomto soundtracku nenachází píseň "Sapore di sale", která je na jiné kompilaci, ale patří do tohoto filmu a složil ji E.Morricone."  ***   (27.3.2011)
 

 Tenda rossa, La (Legend 1994, 41 min)

Kalidor: "Polovina soundtracku je krásná a melodická, "Love Theme" vyníkající, melodie z něj se vyskytne i v jiných příjemně znějících skladbách. V tomto soundtracku je však i jedna disharmonická skladba, která mě nezvykle zaujala, většinou si takové skladby bez obrazového podkladu neoblíbím, ale toto je velká vyjímka. Morricone v ní do 22-ti minut nacpal tolik všemožné hrůzunahánějící hudby až mě to oslovilo, např. morseovkové S-O-S a do něj šílené smyčce, to je něco. Dokonce jsem uvažoval, že bych kvůli téhle šílenosti zdvihnul hodnocení na 4 * :)"  ***   (22.11.2005)
 

 Tenda rossa, La (Legend 2010, 53 min)

Kalidor: "Tato rozšířená verze nově přináší hezkou valčíkovou variaci hlavního motivu. Dále taky nová variace motivu "Farewell" je krásná podmanivá. Poslední track ("End titles") mám s malým ruchem na začátku, je to přímo na originálce tak to trochu zamrzí."  ***   (6.3.2011)
 

 Teorema

Kalidor: "První dva tracky "Teorema" a "Frammenti" jsou pěkný psycho, po chvíli jsem z nich začínal mít depku. Ale naštěstí od třetího svižného songu "Fruscio de foglie verdi (cantato)" se to obrátilo a zbytek krátkého soundtracku je již na poslech příjemný. Nejlepší track je podle mě již zmiňovaný song."  ***   (8.3.2011)
 

 Tranquillo posto di campagna, Un

Kalidor: "Trpíte rozdvojenou osobností? Máte pocit, že jste úplně vyšinutí? Zmagořili jste totálně? Potom si pusťte tento krásný soundtrack, který bude na stejné vlně jako váš psychický stav, opravdu touto překrásnou "hudbou" nemůžete šlápnout vedle. Poslední track je obzvlášť naprostá pecka. Můžete si ho užívat necelých 35 minut a má ho na svědomí grupa "Nuova Consonanza", v níž samotný Maestro hrál na kdejaké harampádí."  *   (27.3.2011)
 

 Tre nel mille

Kalidor: "Celý soundtrack tvoří skladby uspávající, hypnotizující či nudné. Jo a ještě je tu zřejmě zvukový záznam z blázince - "La Grande Zampogna"."  **   (27.3.2011)
 

 Two Mules for Sister Sara

Kalidor: "Jeden z mých Morriconeho westernových favoritů. Hudba není zas tak známá jako z jiných westernů s hudbou Morriconeho, avšak dle mého názoru se jim plně vyrovná. Hlavní motiv s hýkáním muly, svižná španělka, kostelní Sářino téma a nářez v podobě skladby "THE BATTLE" jsou nespornými klady tohoto soundtracku. "  *****   (29.10.2004)
 

 Uccellacci e uccellini

Anthony: "Úvodní skladba je vynikající - ještě jsem neslyšel jiný případ, kdyby byly zazpívané celé úvodní titulky, je to vtipné a originální. Pak ovšem přichází pro mě staží poslouchatelné skladby jako Aforismi nebo Bagatelle. Zajímavostí je ještě použitá Kaťuša ve skladbě Scarpe Rotte. "  ***   (16.2.2010)

Kalidor: "Úvodní raritku - zpívané titulky, vystřídá pár skladeb, které spíše znějí jako kdyby se hudební nástroje teprve rozehrávaly a ladilo se. Tyto podivné skladby bohužel tvoří nemalou část soundtracku. Za pozornost však stojí krásný motiv "S. Francesco Parla agli uccelli" a také rytmická pecka "Scuola de ballo al sole". A na závěr opět opěvné titulky :-)"  ***   (8.3.2011)
 

 Uccidete il vitello grasso e arrostitelo (CAM, 29 min)

Kalidor: "Úvodní skladba začíná příjemně, bohužel však než dohrála, tak se mi neustálé omílání jednoho tématu omrzelo. Z celého soundtracku pozitivně vyčnívá pouze energická skladba "Shake Introspettivo". Další podobná skladba "Scivolando Nel Buio" už bohužel tak dobrá není."  **   (3.4.2011)
 

 Ultimo (+ A. Morricone)

Kalidor: "Úvodní a hlavní motiv "Ultimo" není zase tak špatný, ale je to už něco mnohokrát slyšeného. Další motiv, který je hezký je "Una Citta", až na to, že je to převzatý motiv z o 2 roky staršího filmu U-Turn :-("  **   (27.2.2011)
 

 Ultimo Treno Della Notte, L' (Cinevox)

Kalidor: "Slibný začátek s písní "A flower is all you need", kterou působivě zpívá Demis Roussos, pohřbívá následné hudební utrpení. Jeden jakžtakž příjemný motiv není zase tak bombastický a rychle se omrzí. Obzvláště skladby pouze s foukací harmonikou jsou k uzoufání nudné. "  **   (22.2.2011)
 

 Umanoide, L'

Kalidor: "U tohoto soundtracku zvedám hodnocení po více poslechnutích na 4*. Pokud by se vyjmul motiv "Informale ..." tak by z toho byl nádherný sci-fi soundtrack. Ale i tak je :-) Morriconeho namíchání elektroniky s orchestrem se mi moc líbí. Obzvlášť uhrančivý je pro mě motiv "Infanzia, Evoluzione E Ritorno", u toho se dokážu nádherně zasnít. Další můj oblíbený motiv je hravý "Transmissione Difettosa, Rotazione E Rivoluzione". Za pozornost však stojí i motiv "Estasi Stellare"."  ****   (8.3.2011)
 

 Untouchables, The

MorriconeTheGod: "Vynikající gangsterský soundtrack a jeden z Morriconeho nejlepších vůbec. Monumentální hlavní motiv, který je íchvatnou přehlídkou tvůrcovy geniality. Soundtrack snad nemá slabé místo, je jeden z těch kde se Morricone nebojí trochu plýtvat nápady, místo coby omýlal jeden motiv který už navíc použil několikrát v jiných ost. Prostě perfektní mafiánský soundtrack."  *****   (5.9.2006)
 

 Uomo delle stelle, L'

Kalidor: "Jeden ze soundtracků, ve kterých mě Morricone přesvědčil, že mě má stále čím překvapit. Poklidné melodie tvoří převážnou část soundtracku, mimo to však také barové kousky ("HOLLYWOOD OF THE POOR","STARDUST") a jednu opravdu vydařenou funusovou skladbu :) Skladby, v nichž se působivá, poklidná melodie přenáší z jednoho nástroje na druhý jsou opravdu nádherné ("SICILY","VOICES",...)."  *****   (27.6.2004)
 

 Uomo proietille, L'

Kalidor: "Krátký soundtrack tvoří především krásná melodie, která je v posledním tracku jak vystřižená z nějakého houslového koncertu, nádhera!"  ***   (20.2.2011)
 

 Vamos a matar, compañeros! (Screen Trax 2000, 60 min)

Kalidor: "Podle mě celkem slabý soundtrack, chybí mi tu chytlavější motivy, celkem ujdou asi jen dva (hlavní motiv a "La Messicana")."  **   (22.11.2005)
 

 Vergogna schifosi (23 min)

Kalidor: "Tak z tohoto soundtracku úplně sálá energie I když se to točí především kolem jednoho motivu ("Matto, Caldo, Soldi, Morto...Girotondo") tak ten je opravdu náderně chytlavý, rytmický, uhrančivý !"  ****   (9.3.2011)
 

 Veruschka (Point Records, 49 min)

Kalidor: "Hlavní motiv Veruschky je celkem pěkný a rytmický ať už ve zpívané, či pouze hrané verzi. Objevuje se ve více různých variantách, zbytek cd jsou různé šílenosti (některé i zajímavé), které však zaujmou tak jednou :)"  ***   (26.9.2004)
 

 Vespaio, Il (aka Hornets' Nest)

Kalidor: "Hlavní motiv ujde, bohužel je to to jediné co se mi na tomhle soundtracku jakžtakž líbí. I přesto však v některých jeho variacích sklouzne do sborového pískání, a to je potom jak na pionýrském táboře :-("  **   (8.3.2011)
 

 Via mala (tv)

Kalidor: "Z celého soundtracku mě zaujal pouze romantický motiv, zbytek jedna velká nuda. Samotná skladba "Via Mala" zní sice dramaticky, ale pro mě odpudivě."  **   (27.3.2011)
 

 Villa del venerdi, La

Kalidor: "Mimo pár dramatičtějších skladeb soundtrack tvoří převážně romantické rozjímání připomínající mi spíše snové Morriconeho rozjímání. Nádherné jsou obzvlášť skladby s klavírem - hlavní motiv "LA VILLA DEL VENERDI", dále např."AL PIANOFORTE", "LA SPIAGGIA E LA FINE"(s decentním klavírem v pozadí) a také skladba "L´AMAMENTE E IL PIANOFORTE" s krásným vyvrcholením."  ****   (28.12.2008)
 

 Voglia matta, La (LP)

Kalidor: "Nepříliš výrazný soundtrack mě zaujal akorát skladbou "Desiderio de Te", která by se hodila na podkres bývalého Československého týdeníku :-)"  **   (21.2.2011)
 

 Voleurs de la nuit, Les (Saimel 2002, 42 min)

Kalidor: "Tento soundtrack má nádech italské dramatičtější hudby (avšak té příjemně líbivé) podobně jako třeba La Piovra či Frantic. Dva motivy jsou zde naprosto úžasné - "THEME OF YOUNG LOVERS" (obzvlášť v osmé skladbě) - to je ten dramatičtější a "THIEVES AFTER DARK" - citovější záležitost, která je na závěr soundtracku zcela excelentní!"  ****   (28.12.2008)
 

 Voyage of Terror: The Achille Lauro Affair

Kalidor: "Voyage of Terror má nádherný romantický motiv (4, 11, 18 skladba) a navíc jednou zpívané Amii Stewart což já můžu. Co stojí ještě rozhodně za zmínku jsou trochu temněší a dramatičtější skladby "LAURO" a "NOTHING", které však jsou svým způsobem přitažlivé a působivé. Tyto skladby co jsem zmínil (romantické i dramatické) jsou podle mě velice vydařenou částí soundtracku."  ***   (22.11.2005)
 

 What Dreams May Come (rejected)

Kalidor: "Tohle, že má být hudba odmítnutá k filmu? I kdybych přivřel všechny oči jako Morriconeho fanoušek a snažím-li se být objektivní tak stejně tento soundtrack shledávám krásným a určitě patří k těm mnoha lepším než některých ve filmu využitých. Na tomto soundtracku je toho ke chválení a obdivu opravdu hodně : hravá flétnová melodie ve druhé skladbě a obzvlášť v jedenácté (!), eruptivní třetí, duchovně laděná čtvrtá, to samé a ještě snad lepší v šesté, klavírní devátá a desátá skladba s krásným zpěvem toť What Dreams May Come (rejected), tomuto soundtracku rozhodně nechybí pestrost. "  *****   (22.11.2005)

MorriconeTheGod: "Velmi krásný soundtrack, trochu mi připomíná Marca Pola. Zřejmě byl pro film příliš dobrý. Krásný melancholický hlavní motiv a spousta smutných až pohřebních skladeb, což je asi hlavní závada. Prakticky po celou délku CD, hlavně v její střední části, se na posluchače hrnou záplavy těžké funebrácké hudby podané především truchlivými sbory. Až v poslední třetině se začně atmosféra trochu odlehčovat a to jenom v tom smyslu, že těžkou pohřební hudbu nahradí smutná a melancholická. Přesto jde o velmi pěkné dílo pro toho kdo má tento druh hudby rád."  *****   (11.12.2006)

Salahadin: "Rejected!?! Kterej idiot tuhle hudbu zamítl? What Dreams May Come je soundtrack, kterej se nejen svému neuvěřitelně zpěvnému leit-motivu stane silně návykovým. Slyšel jsem hudbu, která byla nakonec použita ve filmu a ta se Morriconemu prostě vyrovnat nemůže."  ****   (18.8.2008)

zaplos: "Hudba rozhodně líbivá, milá a příjemná, která se velmi dobře poslouchá, hodně ženských hlasů typicky přidává Morriconeho hudbě na údernosti. Ale abych řekl pravdu, vůbec se nedivím, že takovou hudbu odmítli k filmu o pekle a nebi. K nebi hudba určitě super, ale k peklu? Přesto moc hezké."  ****   (29.3.2012)
 

 White Dog (bootleg)

Kalidor: "Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků, ale ta zvuková kvalita některých tracků! Jsou tu sice i ponurejší skladby, ale ty tam taky patří. Co mě z tohoto soundtracku dokáže nejvíce dojmout je motiv Death of a Dog, při něm dokážu vnímat jen tu hudbu a odpoutat se od reality :)"  *****   (9.3.2011)
 

 White Dog (FSM, 68 min)

Kalidor: "Toto znovuvydání přináší vymodlené zvukově čisté nahrávky, velký DÍK za to! Bonusové skladby toho moc nového zajímavého nepřináší, ale důležitý je vyčištěný zvuk celého soundtracku."  *****   (9.3.2011)
 

 72 Metra

Kalidor: "Tímto soundtrackem Morricone nepřichází s novými hudebními motivy, ale na druhou stranu je to (mimo druhé skladby) příjemné hudební rozjímání s typickou Morriconeho citovostí. Ale jak už jsem uvedl, kdo čeká od tohoto soundtracku něco výraznějšího tak asi bude zklamán."  ***   (22.11.2005)
 


 


TOPlist